Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Z Judzik do Wioski Świętego Mikołaja

2017-12-18 23:12:58 (ost. akt: 2017-12-18 23:22:57)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Judzikach

18 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej w Judzikach odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja, która stacjonuje w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek koło Giżycka.

Celem wycieczki było propagowanie kultury tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie dziedzictwa narodowego, w postaci przekazywanych z pokolenia na pokolenie bożonarodzeniowych obrzędów, a także podkreślanie najważniejszej wartości, jaką jest rodzina.

Różnorodność form zajęć sprawiła, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w bogatej ofercie programowej. Świąteczna scenografia i atmosfera tworzyły niezapomnianą magię świąt Bożego Narodzenia.

Wśród wielu atrakcji można wymienić „Gwiazdkowy Komin” - ogromny labirynt, przez który musiało przejść każde dziecko, aby dotrzeć do pokoju smutnego dziecka i dostarczyć mu prezent tak, aby nikt w święta nie czuł się samotny oraz „Pracownię elfów”, w której tworzono ozdoby bożonarodzeniowe.

Oprócz tego dzieci złożyły wizytę pingwinom w ich śnieżnym dmuchanym domu, pokonywały dmuchany tor przeszkód i eksperymentowały ze sztucznym śniegiem oraz suchym lodem w „Lodowym Laboratorium Elfa Naukowca”.

Zwieńczeniem zajęć było spotkanie ze Świętym Mikołajem, uatrakcyjnione zabawami, śpiewem kolęd i pląsami.
Małgorzata Skrocka


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages