Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Noworoczny mecz piłki nożnej w Olecku

2017-12-20 12:11:58 (ost. akt: 2017-12-20 12:22:32)

Już po raz 19. zostanie rozegrany mecz, w którym Czarni Olecko stawią czoła Reszcie Świata. Spotkanie rozpocznie się punktualnie w południe w poniedziałek, 1 stycznia na boisku MOSiR ze sztuczną murawą.

Olecko jest jedynym miastem w województwie warmińsko- mazurskim i drugim w Polsce (po Cracovii Kraków), gdzie istnieje wieloletnia tradycja piłkarskiego powitania Nowego Roku. Wydarzenie to już na dobre wpisało się w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście.

Pomysłodawcami rozgrywania takiego meczu są były bramkarz Czarnych Olecko Robert Antkiewicz oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku Andrzej Kamiński, który dotychczas grał w aż 17 takich spotkaniach, co jest absolutnym rekordem frekwencji.
— Pierwszy taki mecz rozegraliśmy w pierwszym dniu XXI wieku. Wspólnie z Robertem Antkiewiczem wpadliśmy na pomysł, aby w Nowy Rok zagrać z Resztą Świata, czyli wówczas bardzo silną amatorską drużyną The Bananes Olecko i jakoś to się przyjęło, co bardzo mnie cieszy — wspomina Andrzej Kamiński.

W dotychczas rozegranych 18 spotkaniach noworocznych padło 118 goli. Sześciokrotnie wygrywali Czarni, a trzykrotnie ich rywale. Osiem razy mecz zakończył się remisem. Przed rokiem Czarni przegrali 4:6.

Kto tym razem wyjdzie zwycięsko z pojedynku? To okaże się już w Nowy Rok około godz. 13. Zapraszamy do kibicowania. Na pewno nie zabraknie też tradycyjnej lampki szampana i toastów za pomyślność oleckiej piłki nożnej.
ZM

Zobacz galerię zdjęć z lat poprzednich:

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages