Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Wojciech Rejterada przewodniczącym Rady Miejskiej w Olecku

2017-12-22 18:48:16 (ost. akt: 2017-12-22 22:44:44)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Olecku został Wojciech Rejterada, dotychczasowy przewodniczący komisji oświaty. W tajnym głosowaniu otrzymał 13 głosów. Na jego konkurentkę Wiolettę Żukowską głos oddało 8 radnych.


Ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej z Olecku zaczęła się bardzo spokojnie, wręcz sielankowo, w świątecznym nastroju. Najpierw z krótkim koncertem kolęd wystąpił zespól Oleckie Echo, potem była wspólna modlitwa i przełamanie się opłatkiem.

Następnie bardzo uroczyście i ciepło pożegnano komendanta KP PSP w Olecku Jana Mroza, który od nowego roku przechodzi na emeryturę.

A później wszystko wróciło do normy. Sesja trwała niemal 6 godzin. Nie obyło się bez polemik, a nawet ostrej wymiany zdań. Jednym z punktów obrad, który budził ogromne emocje i zainteresowanie, był wybór nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Olecku.

Został nim Wojciech Rejterada, dotychczasowy przewodniczący komisji oświaty. W tajnym głosowaniu otrzymał 13 głosów. Na jego konkurentkę Wiolettę Żukowską głos oddało 8 radnych.

Na tej samej sesji radni podjęli m.in. uchwałę dotyczącą podjęcia działań zmierzających do połączenia spółek komunalnych – Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Uchwalili też budżet gminy na 2018 rok.
ZM


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (39) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jeżeli chodzi #2404946 | 91.233.*.* 27 gru 2017 11:28

  Jeżeli chodzi o Karola to moim zdaniem popełnił błąd i wyjdzie na tym podobnie jak Maria Wanda- jej także odejście z ekipy Wacka i próba stworzenia konkurencji na dobre w karierze nie wyszła.karol obecnie na pewno nie bedzie miał poparcia w opozycji bo dla nich to obcy z zyciorysem "Wackowym" a dla "wackowych" to on obecnie "izmienszczik". Ludzie niezaangażowani - wyborcy także niezbyt lubią kandydatów zmieniających zabarwienia i ugrupowania. Myslę ze karol decyzję podjął zbyt pochopnie. poczatkowo myslałem że to jakaś uzgodniona zagrywka - ale chyba jednak nie - po prostu zbyt szybko podjeta pochopna decyzja. w sumie szkoda bo porzadny z karola chłop. Ale sam decyzję podjął , a następca musze przyznać także wzbudza zaufanie bo opinia bardzo dobra i także doświadczony samorządowiec. Cenię karola i popieram jego następcę.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. ja #2404803 | 176.109.*.* 26 gru 2017 21:27

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. przynajmniej facet z osiągnięciami i taki co ma odwagę zadawać dla wydziału oświaty trudne pytania. Bardzo dobry wybór Panie Burmistrzu.

  2. Wacek #2404120 | 176.109.*.* 24 gru 2017 14:23

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ja chciałbym doczekać się tego by jeszcze ta miota wymioty niektórych znajdujących się w tym towarzystwie byłych TW i ormowców, którzy szyderczo podkreślają swoją pseudodziałalność społeczną.

   1. obserwator #2403741 | 83.6.*.* 23 gru 2017 17:44

    Nie podobało mi się jak postąpiono z zespole Oleckie Echo. Poproszono żeby zespół zaśpiewał kolędy a potem w milczeniu czekali kiedy opuszczą sale konferencyjna. Nikomu nie przyszło do głowy żeby zaprosić do przełamania się opłatkiem. Przecież to oni wprowadzili wszystkich w nastrój świąteczny, no i są równiej mieszkańcy Olecka. Oj chyba w tym Urzędzie nigdy nie będzie kultury.

    Ocena komentarza: warty uwagi (30) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Babcia do opozycji #2403555 | 91.233.*.* 23 gru 2017 11:41

     z okazji zbliżających się świąt życzę Wam z całego serca dwa razy tyle tego, co Wy swoim przeciwnikom.

     Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (39)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages