Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

"Dobra zmiana" w oleckiej komendzie straży pożarnej

2017-12-29 13:10:00 (ost. akt: 2017-12-29 23:56:33)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Na sesji Rady Powiatu w Olecku uroczyście pożegnano komendanta powiatowego PSP w Olecku st. bryg. Jana Mroza, który 5 stycznia oficjalnie żegna się ze służbą. Przy okazji samorządowcy skrytykowali sposób, w jaki dokonuje się zmiana na tym stanowisku.

— To dla mnie szczególnie smutna uroczystość. Komendant Jan Mróz współpracował z radą powiatu i ze starostwem przez 2,5 kadencji. Przyszedł do nas jako młody oficer i przez te prawie 12 lat wykazał się dobrą współpracą z samorządami gminnymi i powiatowym oraz z jednostkami OSP. Dziękujemy mu za kawał dobrej roboty na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu i życzymy przede wszystkim zdrowia. Ludzie przychodzą na stanowiska i odchodzą, ale szkoda tylko jednego - tego, że moje państwo stać na to, żeby ludzi tak wykształconych i doświadczonych odsyłać w takim wieku w stan spoczynku. Powinien pan jeszcze pracować dla dobra tego powiatu, ale nie będę oceniał decyzji podjętych przez pana przełożonych — mówił Wacław Sapieha, przewodniczący Rady Powiatu w Olecku, podczas sesji, na której oficjalnie żegnano komendanta powiatowego PSP w Olecku st. bryg. Jana Mroza.

Głos zabrał również starosta olecki Marian Świerszcz.
— Do mnie wpłynął wniosek o zaopiniowanie odwołania pana komendanta ze stanowiska. Moja opinia była negatywna, ponieważ według mnie powinien jeszcze pracować, a po drugie byłem jedną z osób, które przed laty pozytywnie zaopiniowała osobę Jana Mroza na stanowisko komendanta w naszej komendzie straży. Byłoby bezsensem dla mnie, żebym raz był za, a teraz przeciw — mówi starosta Świerszcz.

— Chcę tylko przypomnieć, że zarówno służba policyjna, jak i strażacka są służbami o podwyższonym ryzyku, więc różne rzeczy mogą się zdarzyć. Natomiast te 12 lat współpracy minęły bardzo szybko i również pamiętam ten moment, gdy byłem przez was przyjmowany, jako kandydat na komendanta powiatowego. Serdecznie dziękuję za ogromne zaufanie, bo mimo że byłem z Ełku, to daliście mi szansę. Z tym zawodem jestem związany prawie 34 lata i bardzo kocham swoją pracę, i być może dlatego wiele rzeczy udało się nam zrobić. Chcę podkreślić, że powinniście być państwo dumni z siebie, że uczestniczyliście w procesie budowania i tworzenia PSP w tym kształcie w jakim teraz jest, a jest bardzo dobry, bo tydzień temu skończyła się kontrola z Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, która była pozytywna, jak również ocena funkcjonowania tej jednostki przez jednostkę nadrzędną. To głównie zasługa pracujących w tej komendzie strażaków. Jest to świetna załoga i jest mi szczególnie trudno żegnać się z komendą w Olecku. Spotkałem na swojej drodze świetnych ludzi, za co jestem losowi bardzo wdzięczny. Mam nadzieję, że osoba, która mnie zastąpi na tym stanowisku, również otrzyma od państwa szansę i wszystko się jak najlepiej poukłada — mówi komendant powiatowy PSP w Olecku st. bryg. Jan Mróz

Do słów komendanta Jana Mroza odniósł się przewodniczący Sapieha.
— Mówi pan, żeby obdarzyć zaufaniem pana następcę, ale najpierw trzeba, żeby ktoś poprosił o opinię na jego temat. Niestety, teraz nie proszą o opinię pana starosty. Teraz powołują, więc na siłę nie będziemy silić się do współpracy, skoro nikt nie chce z nami rozmawiać na temat kandydata. Komendantem pewnie będzie ktoś z województwa podlaskiego, bo chyba oficerów już w województwie warmińsko- mazurskim zabrakło, nie mówiąc już o powiecie oleckim, i trzeba ich z Podlasia pożyczać — podsumował przewodniczący Rady Powiatu w Olecku.

Uroczyste pożegnanie ze służbą i zdanie obowiązków komendanta Powiatowego PSP w Olecku przez st. bryg. Jana Mroza odbędzie się 5 stycznia 2018 roku o godz. 12.
ZM
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (52) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. łoleckowik #2415679 | 91.236.*.* 11 sty 2018 17:55

  http://olecko.wm.pl/104262-487288,Uroczy ste-pozegnanie-Jana-Mroza-ze-sluzba-i-zd anie-obowiazkow-komendanta-KP-PSP-w-Olec ku,2823352.html - pożegnanie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. łoleckowik #2415675 | 91.236.*.* 11 sty 2018 17:51

  Pan Mróz być może wartościowy jako fachowiec branży. Ale nie zrozumiałe to pożegnanie - towarzystwo wzajemnej adoracji tj. dłuuuuuga niekończąca się kolejka z podarunkami. A wśród wielu pan Ciechanowicz ze spółdzielni Mazury- dużych gabarytów chłop "wbity" w mundur strażacki! ło la boga strażak?!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wzornik #2409826 | 83.9.*.* 4 sty 2018 17:24

  Panie komendancie ! Wex pan przykład z radnego Wacława S., który też był kiedyś komendantem w straży i proszę, od zawsze działa w samorządzie ! Strazaków z doświadczeniem nam potrzeba ! Powinien pan wystartować na radnego do powiatu i starostą zostać !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jan #2408849 | 83.9.*.* 3 sty 2018 11:18

   oczywiście, kolej aby go wybrac ponownie na burmistrza !

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Jan #2408737 | 208.78.*.* 3 sty 2018 07:30

    Teraz kolej na Olszewskiego, czas odświeżyć te Olecko z układów i kolesi!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (52)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages