Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Olecko: Policyjne działania „Bezpieczne Ferie”

2018-01-19 20:46:33 (ost. akt: 2018-01-19 20:58:18)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

19 stycznia uczniowie ostatni raz uczestniczyli w zajęciach szkolnych przed długo wyczekiwanymi feriami zimowymi. Cześć dzieci wyjedzie na obozy, zimowiska czy wycieczki. Gros jednak pozostanie w domach i wolny czas będzie spędzać na górkach i lodowiskach. Oleccy policjanci przypominają o konieczności dbania o to, by ten wypoczynek przebiegał bezpiecznie.

W naszym województwie ferie zimowe potrwają od 22 stycznia do 4 lutego. Już w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek w szkołach prowadzone były spotkania policjantów z gronem pedagogicznym oraz uczniami. Funkcjonariusze podczas rozmów profilaktycznych przestrzegali i przypominali o potencjalnych zagrożeniach na jakie narażone są dzieci podczas ferii oraz sposobach ich przeciwdziałania.

W czasie trwania ferii policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej będą również kontrolować placówki, gdzie zorganizowano kolonie i obozy dla dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych wyjeżdżających na zimowy wypoczynek policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole. Szczególną uwagę zwrócą na trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.
Pamiętajmy, że rodzic ma prawo prosić o kontrolę pojazdu jak i kierowcy przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Należy pamiętać, aby informacje o planowanym wyjeździe zgłaszane były do oleckiej komendy z wyprzedzeniem.

Zasady bezpiecznego zachowania na drogach dotyczą nie tylko przewoźników zbiorowych, ale również indywidualnych osób. Dlatego zwracamy się również do rodziców, aby zachowali zdrowy rozsądek i dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy również, aby przewozić swoje pociech w fotelikach i pasach bezpieczeństwa.

Nie wszystkie dzieci wyjadą na zorganizowany wypoczynek. Cześć z nich pozostanie w swoim miejscu zamieszkania i będzie korzystać z atrakcji dostępnych „pod domem”. W związku z tym apelujemy do rodziców, aby uczulali swoje dzieci na podstawowe zasady bezpieczeństwa: nie wchodzenia na akweny wodne, a korzystanie ze sztucznych lodowisk czy korzystanie z sanek z dala od jezdni.

Pamiętajmy! Wpływ na realne bezpieczeństwo ma nie tylko Policja lecz w dużej mierze świadomość nas wszystkich o istniejących zagrożeniach.
KPP w Olecku
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages