Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Trudny egzamin oleckich karateków

2018-02-01 22:01:21 (ost. akt: 2018-02-01 22:05:02)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Zawodnicy Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin zdawali egzamin na stopnie kyu. Nie było łatwo, ale podopieczni sensei Wojciecha Rejterady poradzili sobie z nim doskonale.


Egzamin zdawała duża grupa olecczan, poczynając od tych, dla których był to w ogóle pierwszy egzamin w życiu, a kończąc na zawodnikach zdających na bardzo wysokie stopnie, będące ukoronowaniem ich wieloletniej pracy.
Jak zawsze karatecy musieli wykazać się nie tylko znajomością technik i kata, sprawnością fizyczną, ale też stoczyć wiele walk ze zmieniającymi się przeciwnikami.

Na najwyższy stopień 1 kyu, czyli brązowy pas z czarną belką było ich aż 25. Na taki właśnie pas zdawali Filip Maksimowicz i Konrad Wasilewski. Dodajmy, że 1 kyu jest ostatnim ze stopni tzw. uczniowskich, osiągany przez karateków zazwyczaj po kilkunastu latach treningów. Następny jest już 1 DAN (czarny pas), czyli stopień mistrzowski. Natomiast na wysokie stopnie - 2 kyu i 3 kyu zdawali Marcin Gibowicz i Patryk Klimowicz. Dla tej czwórki egzamin, który odbył się w sobotę 6 stycznia, trwał blisko 6 godzin i zakończył się powodzeniem.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages