Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Olecko: trzech nietrzeźwych kierujących w jedno popołudnie

2018-02-02 09:17:30 (ost. akt: 2018-02-02 09:21:35)
Alkomat

Alkomat

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wczoraj na drogach powiatu oleckiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Każdy z nich miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W czwartek, 1 lutego patrol ruchu drogowego pełniąc służbę w godzinach popołudniowych o godz. 16.30 w miejscowości Rosochackie zatrzymał do kontroli drogowej 28 letniego mieszkańca gminy Olecko, który kierował ciągnikiem marki Zetor. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnie około godziny 18.50 w Olecku na ul. Wojska Polskiego zatrzymano do kontroli drogowej 37- letniego mieszkańca gminy Świętajno, który również kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem kierującego osobowym renault wykazało blisko 2 promila alkoholu w jego organizmie.

Z kolei 25-letni mieszkaniec gminy Wieliczki pod wpływem alkoholu kierował mercedesem w Wieliczkach i uderzył w prawidłowo zaparkowaną na poboczu drogi Toyotę. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało w jego organizmie 2 promile.

Wszystkim kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci apelują!
W związku z licznymi, powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu oleccy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze.
Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

Oleccy policjanci prowadzą działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących jak i akcje medialne. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania na własną prośbę w każdej jednostce Policji.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kp #2432613 | 94.254.*.* 3 lut 2018 13:45

  A gdzie Kowale ? Czyżby nikt ? Haha

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages