Olecczanin wicemistrzem Polski w skoku w dal

2018-02-12 09:25:20(ost. akt: 2018-02-12 09:54:43)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko

Wojciech Tomczyk zdobył srebrny medal w skoku w dal podczas halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych. Olecczanin skoczył na odległość 6,61 m. Zawody odbyły się w Toruniu.

Piąty w tabelach PZLA Wojciech Tomczyk do finału wszedł z czwartym wynikiem, który wynosił 6,39 m. W finale w pierwszej próbie oddał skok na odległość 6,61m i prowadził do ostatniej kolejki, w której jego główny konkurent skoczył na odległość 6,72 m.

Tym samym Wojciech Tomczyk został halowym wicemistrzem Polski juniorów młodszych. To pierwszy medal mistrzostw Polski wywalczony przez zawodników Czarnych Olecko pod wodzą trenera Marcina Bryndy, który sekcją opiekuje się od 2016 roku.

Dla reprezentantów z Olecka był to debiut w halowych mistrzostwach Polski
Sekcję lekkiej atletyki Czarnych, oprócz Wojciecha Tomczyka, reprezentowało jeszcze dwoje zawodników.

Juniorka Alicja Pietruczuk, dla której 1500 m nie jest koronnym dystansem, zajęła 11. miejsce z czasem 5:27.52.

Natomiast Kacper Murawski startował na 60 m. Dystans pokonał w czasie 7,73 s (rekord życiowy) i ostatecznie uplasował się na 22. miejscu na 29 startujących.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Toruniu odbyły się 09 -11 lutego w Toruniu.