środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

ZST w Olecku - klucz do sukcesu

2018-02-26 12:28:18 (ost. akt: 2018-02-26 12:44:28) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum ZST w Olecku

Od czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Olecku realizowany jest projekt „Modernizacja kluczem do sukcesu”. Projekt zakłada doposażenie bazy dydaktycznej ZST i podniesienie kompetencji nauczycieli kształcenia zawodowego.


Od czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Olecku realizowany jest projekt „Modernizacja kluczem do sukcesu” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 z Poddziałania 2.4.1 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego – projekty konkursowe.

Celem projektu jest poprawa i dostosowanie jakości kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy. Projekt zakłada doposażenie bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Technicznych w Olecku w nowoczesne maszyny, urządzenia i oprogramowanie oraz podniesienie kompetencji nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez ukończenie specjalistycznych szkoleń, a także praktyk w oleckich przedsiębiorstwach branży budowlanej i mechanicznej.

Większość zaplanowanych w projekcie form wsparcia zostało już zrealizowanych.
W sierpniu 2017 roku siedmiu nauczycieli kształcenia zawodowego ukończyło dwutygodniowe praktyki zawodowe w oleckich przedsiębiorstwach. Nauczyciele zawodów budowlanych zdobywali dodatkową wiedzę i doświadczenie w Zakładzie Ogólnobudowlanym Zdzisława Sadowskiego, natomiast „mechanicy” poznawali nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane w przedsiębiorstwie BWP – Skórkiewicz.

W grudniu 2017 roku baza dydaktyczna ZST wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt, urządzenia i oprogramowanie. W pracowni mechanicznej zostało zainstalowane nowoczesne oprogramowanie do nauki rysunku technicznego oraz programowania obrabiarek CNC – SolidWorks i SolidCam. Pracownia ta została wyposażona także w nowoczesny panel szkoleniowy do symulacji procesów programowania obrabiarek CNC. Pracownia nauki przedmiotów budowlanych natomiast została wzbogacona w nowoczesną kamerę termowizyjną oraz wilgotnościomierz. Warsztaty szkolne również zostały zaopatrzone w wysokiej klasy centrum frezarskie CNC, wraz z bogatym wyposażeniem oraz przecinarkę plazmowa CNC.

Kilka dni temu w ZST rozpoczęły się specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli kształcenia zawodowego. Dzięki temu nasi pracownicy zdobędą dodatkową wiedzę i umiejętności w zakresie termowizji w budownictwie, obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie, oraz rysunku technicznego i programowania za pomocą specjalistycznych programów SolidWorks i SolidCam.

Przewidujemy, że realizacja projektu w szerszej perspektywie przyczyni się do poprawy jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w Olecku. Wykorzystanie profesjonalnych urządzeń i programów, zakupionych w ramach projektu oraz wiedza i doświadczenie nauczycieli, zdobyte podczas praktyk w zakładach pracy i specjalistycznych szkoleniach, pozytywnie wpłyną na efektywność pracy z młodzieżą szkolną i uatrakcyjnią proces dydaktyczny.
	http://m.wm.pl/2018/02/orig/fe-pr-poziom-kolor-01-448660.jpg
	http://m.wm.pl/2018/02/orig/kolor-448661.jpg
	http://m.wm.pl/2018/02/orig/ue-efs-poziom-kolor-448662.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages