środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

4 mln zł na modernizację szpitala w Olecku

2018-03-05 09:34:00 (ost. akt: 2018-03-05 09:45:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Niemal 4 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma spółka "Olmedica" na przebudowę i modernizację starej bryły szpitala. Powstanie w niej kompleks poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych.

Olecka „Olmedica” podpisała umowę na dofinansowanie przebudowy i modernizacji tzw. starej bryły szpitala z przeznaczeniem na kompleks poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych wraz z niezbędnym wyposażeniem.

— W ramach realizacji projektu zaplanowane są prace remontowo-budowlane najniższego piętra starej bryły szpitala, gdzie umieszczone zostaną poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne, obecnie rozlokowane na różnych kondygnacjach szpitala. Dzięki temu pacjent będzie miał łatwy dostęp do wszystkich poradni i pracowni bez konieczności wychodzenia z budynku w celu wykonania zleconych przez lekarzy badań diagnostycznych. Z kolei uwolnione pomieszczenia pozwolą na rozwój usług podstawowej opieki zdrowotnej - nowe gabinety lekarzy POZ, jak również pozwolą na powiększenie izby przyjęć, dzięki czemu zostanie zakończony proces dostosowania szpitala do wymagań sanitarno-epidemiologicznych — informuje Katarzyna Mróz, prezes spółki Olmedica” w Olecku.

Druga cześć projektu obejmuje wymianę wyeksploatowanego sprzętu i aparatury medycznej oraz zakup niezbędnego sprzętu na potrzeby szpitala. „Olmedica” planuje zakupić m.in.: nowe aparaty do znieczuleń, lampy operacyjne, stoły operacyjne, aparat RTG z ramieniem C do zdjęć śródoperacyjnych, szafę grzewczą do płynów infuzyjnych, narzędzia do laparotomii chirurgicznej oraz ginekologicznej, narzędzia do laparoskopii, zestawy narzędzi chirurgicznych i ginekologicznych, zestaw do koagulacji w osłonie arganowej, łóżka do sali intensywnego nadzoru pooperacyjnego na oddział chirurgiczny, łóżka szpitalne z materacami przeciwodleżynowymi na oddział wewnętrzny, bezprzewodowy system monitorowania płodu na oddział ginekologiczno-położniczy.

Całkowita wartość projektu to 5 mln zł, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyniesie prawie 3,89 mln zł (wkład własny 1,11 mln zł).

Przebudowa i modernizacja tzw. starej bryły szpitala ma być zrealizowana w ciągu dwóch lat.
ZM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. yarkoosz #2455378 | 83.9.*.* 6 mar 2018 14:57

  potrzeba nowych lekarzy, nowej medycznej świeżości, bo inaczej to te piękne sale nas nie wyleczą :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Morfik #2455005 | 31.0.*.* 6 mar 2018 06:35

  I tak coś czuję, że szpital nadal będzie odsyłać do Ełku... Obym sie mylił

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. KAWA NA ŁAWĘ #2454994 | 83.9.*.* 6 mar 2018 05:24

   Jest zle - będzie gorzej i nie jest to wina zarządzających szpitalami / na pewno nie tylko / Większość personelu medycznego w wieku przedemerytalnym - wielu emerytów, bo nie ma chętnych młodych do pracy. Kto z młodych dzisiaj podejmie studia pielęgniarskie czy fizjoterapeutyczne żeby po 10 latach odpowiedzialnej pracy nie " wyciągnąć " na rękę 2 tys. złotych. Wymagania ludzi rosną - i słusznie, a nie ma kto ich spełniać - specjaliści u nas wykształceni wieją zagranicę. Stać rządzących na milionowe premie dla siebie, luksusowe limuzyny, posady dla kolesi, 500 + dla obiboków - 25 mld corocznie, na "zielone ludziki " i inne bzdety, a na służbę zdrowia podobna kwota za 5 lat - jak Bóg da, bo ponoć budżetu dzisiaj nie stać na większe pieniądze. Jak tak gospodarowałbym swoim skromnym domowym budżetem to dawno cała rodzina poszłaby z torbami. Szkoda słów - ale tylko my sami jesteśmy temu winni.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pacjent #2454778 | 91.233.*.* 5 mar 2018 19:19

   o czym tu mówić do lekarza rodzinnego w POZ czeka się tydzień w kolejce. trzeba zaplanować chorobę wcześniej bo inaczej nie ma mowy o dostaniu się do lekarza, głupota goni głupotę

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. pacjent #2454777 | 91.233.*.* 5 mar 2018 19:19

    o czym tu mówić do lekarza rodzinnego w POZ czeka się tydzień w kolejce. trzeba zaplanować chorobę wcześniej bo inaczej nie ma mowy o dostaniu się do lekarza, głupota goni głupotę

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (13)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages