Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Wokalista Lady Pank będzie miał w Olecku swój pomnik

2018-03-06 10:08:03 (ost. akt: 2018-03-06 10:42:51)
Janusz Panasewicz w Olecku podczas realizacji teledysku do piosenki "Włóczykij"

Janusz Panasewicz w Olecku podczas realizacji teledysku do piosenki "Włóczykij"

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Pochodzący z Olecka Janusz Panasewicz będzie miał swój pomnik. Rzeźba odlana w brązie będzie przedstawiała wokalistę Lady Pank siedzącego na ławeczce, która w lipcu stanie na placu w centrum Olecka. Uchwałę w tej sprawie już podjęli radni miejscy.

Zapytaliśmy Janusza Panasewicza, co sądzi o decyzji radnych Olecka w sprawie pomnika.

— Moje zdumienie i dziwny stan ducha z tego powodu trwa cały czas i nawet nie wiem jak teraz z tym żyć, mając pomnik za życia — mówi mówi pół żartem, pół serio Janusz Panasewicz. — W zasadzie jest to przyjemne dla mnie uczucie, choć przyznam, że trudno mi się nawet do tego odnieść, bo trochę się z tym głupio czuję. Przecież zupełnie się tego nie spodziewałem, ani o to nie zabiegałem. Nie umiem jeszcze z tym się oswoić, bo nawet moi znajomi mówią, żebym się zastanowił, czy to aby dobry znak, że za życia będę miał pomnik. Miłe też jest to, że uchwała została przyjęta bez głosu sprzeciwu, tylko nieco mnie martwią koszty. Mam nadzieję, że uda się to zrobić w miarę oszczędnie.

Jednocześnie wokalista Lady Pank zapewnia, że przyjedzie do Olecka na odsłonięcie swojej ławeczki, która być odsłonięta podczas jubileuszowego 25 Przystanku Olecko (19 – 22 lipca). Drugiego dnia imprezy na scenie wystąpi m.in. zespół Lady Pank.

— Nie wiem jak to będzie wyglądało, ale jak to mówią - najważniejsze, żeby nie pomylili nazwiska i żebym był jakoś podobny do siebie, bo z pomnikami różnie bywa. Jeśli będzie trzeba, to mogę nawet pozować artyście, który będzie robił ten pomnik. Zastanawiam się, co będę czuł, gdy siądę na tej ławeczce obok siebie. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji, ale jakoś trzeba będzie sobie z tym poradzić — dodaje Janusz Panasewicz.

	http://m.wm.pl/2018/03/orig/dsc-0024-450186.jpg
Janusz Panasewicz w Olecku podczas realizacji zdjęć do programu telewizyjnego "Szlakiem gwiazd"

Janusz Panasewicz jest współcześnie najbardziej znaną osobą pochodzącą z Olecka. W mediach wypowiada się zawsze pozytywnie o naszym mieście, promując je. Tutaj nagrywał swój teledysk i wielokrotnie występował z zespołem Lady Pank, jak i indywidualnie. W 2009 r. za zasługi na rzecz miasta otrzymał medal „Zasłużony dla Olecka”. Rzeźba pomnikowa odlana w brązie, przedstawiająca jego postać siedzącą na ławeczce usytuowanej w centrum Olecka na Placu Wolności będzie przypominać mieszkańcom, a odwiedzających nasze miasto, informować, że jest to artysta związany z Oleckiem. Kompozycja rzeźbiarska byłaby nie tylko uhonorowaniem artysty i olecczanina, ale stanie się także atrakcją miasta. Każdy mieszkaniec i turysta będzie mógł „dosiąść się” do odlanej z brązu podobizny artysty, wokalisty rockowego, członka zespołu Lady Pank, autora tekstów, olecczanina – tak brzmiało uzasadnienie do uchwały przedłożonej Radzie Miejskiej w Olecku przez burmistrza.

— Myślę, że nie należy tego traktować jako pomnik sensu stricto, a bardziej jako atrakcja turystyczna naszego miasta, bo to będzie się wyróżniać na tle innych miast i zarówno mieszkańcy, jaki turyści będą z takiej ławeczki zadowoleni. Jednocześnie będzie to oddanie hołdu panu Panasewiczowi za jego promocję naszego miasta, co robi zawsze, jak tylko może — mówi burmistrz Wacław Olszewski.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (82) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkanka #2467123 | 94.254.*.* 20 mar 2018 22:28

  Zenada. Jak pabas chce pomnik to niech da na niego pieniadze. Burmistrz na glowe upadl. Chodniki niezrobione, ulice tez a on glupotami sie zajmuje. Z olecka jest kilku zasluzonych ludzi a on tylko panasem sie zajmuje. Moze sobie tez pomnik wybuduje zlodziej. Zas

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sax #2460716 | 83.9.*.* 12 mar 2018 20:29

  Popieram.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janie #2457914 | 83.19.*.* 9 mar 2018 16:54

  marzysz o awansie i wypisujesz takie rzeczy, nic ci nie pomogą

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jan #2457803 | 83.9.*.* 9 mar 2018 14:51

  będzie ciekawa atrakcja turystyczna, dobry pomysł z tą ławeczką

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Stan #2457616 | 83.6.*.* 9 mar 2018 12:19

  Z całym szacunkiem dla Pana Panasewicza, ale szanowni rajcy wraz z Panem Burmistrzem - nie przesadzajcie i nie ośmieszajcie się z tym pomnikiem. Macie jeszcze czas na refleksję by zmienić swoją decyzję. Przecież są inne sposoby by uhonorować Jego zasługi dla Olecka np. medalem "ZASŁUŻONY DLA MIASTA OLECKA" bądź "HONOROWY OBYWATEL MIASTA OLECKO" lub coś podobnego, ale nie pomnik.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (82)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages