Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Spotkanie autorskie z Agatą Prosińską w ZST w Olecku

2018-03-07 19:16:14 (ost. akt: 2018-03-07 19:33:16)

Autor zdjęcia: Archiwum ZST w Olecku

W bibliotece Zespołu Szkół Technicznych w Olecku gościła Agata Julia Prosińska, autorka cyklu książek „Duchy Żywiołów”. Młoda pisarka jest uczennicą III klasy I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku.Agata Julia Prosińska jest wszechstronnie uzdolnioną osobą. Jej przygoda z pisarstwem zaczęła się, gdy miała zaledwie pięć lat. W wieku dziewięciu lat wygrała konkurs zorganizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku opowiadaniem pt. "Elly McDonald". Jako piętnastolatka napisał powieść „Sylfida”. Był to jej debiut literacki, potem powstały kolejne utwory.

W 2016 roku Agata pokusiła się o napisanie sztuki teatralnej „Cień”, która została wystawiona, m.in. podczas oleckich spotkań ze sztuką „Sztama”. Kolejna sztuka jaką jest surrealistyczna komedia kryminalna zatytułowana „Studium w pluszowym misiu” także jest już gotowa.

W czasie spotkania autorka opowiedziała o swoich książkach, o tych które powstały i o tych które pisze. Jej prezentacja cieszyła się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem.

To pełna pasji dziewczyna: pisze także wiersze, lubi komiksy Marvela, sama też stworzyła komiks pt: „Spojrzenie”, maluje portrety, interesuje się psychologią, malarstwem, uczy się języków obcych. Agata prowadzi także stronę internetową w języku polskim i angielskim, gdzie zamieszcza swoją twórczość oraz recenzuje filmy i książki.
Izabela Gorlo


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. beka #2457000 | 188.146.*.* 8 mar 2018 18:41

    i te przygłupy na zdjęciu, które nie wiedzą o czym ona mówi haha

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages