Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Nietrzeźwi kierowcy spowodowali dwa wypadki na terenie gminy Olecko

2018-03-26 11:32:52 (ost. akt: 2018-03-26 11:47:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Policjanci oleckiej komendy wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło w minioną niedzielę na terenie gminy Olecko. W obu przypadkach - zarówno motocyklista, jak i kierujący volkswagenem byli pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (25.03) oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Olecko przebywa mężczyzna z urazem nogi, który powstał najprawdopodobniej w wyniku wypadku komunikacyjnego. 18-latek został zabrany z domu do szpitala w Suwałkach.

Czynności podjęte przez funkcjonariuszy w tej sprawie wykazały, że Sebastian P. wraz ze znajomymi spożywał w nocy alkohol, po czym wsiadł na motocykl marki Zipp i odjechał. Podczas jazdy 18-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu.

Mężczyzna po zdarzeniu został odniesiony do miejsca zamieszkania, a pojazd, którym się poruszał, schowany w garażu na jego posesji.

Badanie przeprowadzone kilka godzin po zdarzeniu wykazało w organizmie Sebastiana P. ponad 0,5 promila alkoholu.
Teraz w toku prowadzonego postępowania policjanci będą ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia, a dodatkowe badania wykażą, jaką zawartość alkoholu miał mężczyzna w swoim organizmie w chwili zdarzenia.

Drugi wypadek miał miejsce w miejscowości Judziki w gminie Olecko około godz. 14:00. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.
Tomasz D. z urazem głowy i miednicy został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.
Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

	http://m.wm.pl/2018/03/orig/olecko-wypadek-454682.jpg

Ponadto również w minioną niedzielę przed godz. 18:00 w miejscowości Kowale Oleckie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. 18-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Podczas wykonywania czynności funkcjonariusze wyczuli od Huberta U. zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Podczas sprawdzenia policyjnych baz danych okazało się także, że mieszkaniec gminy Gołdap nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

POLICJANCI APELUJĄ!

W związku z tymi zdarzeniami oleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, a przede wszystkim nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Oleccy policjanci prowadzą działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących jak i akcje medialne. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania na własną prośbę w każdej jednostce policji.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić policję.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. § #2471099 | 37.201.*.* 26 mar 2018 12:13

  Za male kary , konfiskowac auta. to najbardziej bedzie bolalo i przyniesie najszybciej POZYTYWNE efekty. A tak to bedziecie codzien czytac o pijanych kierowcach

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. pijany rycho #2471077 | 79.186.*.* 26 mar 2018 11:54

   Piekny budynek z kamienia ciekawe jakiego przeznaczenia

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages