Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Radni Olecka zastanawiają się, gdzie ustawić ławeczkę Panasewicza

2018-04-06 09:46:34 (ost. akt: 2018-04-06 10:44:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Radni Olecka przed miesiącem podjęli uchwałę w sprawie ławeczki – pomnika Janusza Panasewicza, która w lipcu stanie na placu w centrum miasta. Obecnie trwa dyskusja, w którym dokładnie miejscu ma być zlokalizowana ławeczka wokalisty Lady Pank.

Pochodzący z Olecka Janusz Panasewicz będzie miał swój pomnik. Rzeźba odlana w brązie będzie przedstawiała wokalistę Lady Pank siedzącego na ławeczce, która w lipcu stanie na placu w centrum Olecka. Uchwałę w tej sprawie pod koniec lutego podjęli radni miejscy. Obecnie trwają dyskusje nad dokładną lokalizacją ławeczki, m.in. rozmawiano o tym na posiedzeniu komisji oświaty Rady Miejskiej w Olecku.

Sekretarz gminy Barbara Jankowska wyjaśniła radnym, że miejsce dokładnie nie jest wybrane, na pewno będzie to wydzielona i utwardzona część placu. Natomiast wstępna koncepcja wyglądu ławeczki jest taka, że Janusz Panasewicz będzie na niej siedział. Jedną rękę będzie miał ułożoną na ławeczce, a w drugiej będzie trzymał mikrofon oraz będzie miał założoną nogę na nogę.

Zastępca burmistrza Mariusz Miłun nawiązał do lokalizacji pomnika, mówiąc że radni powinni wskazać jakiś pomysł. Wspomniał, że były głosy, aby ławeczkę ustawić od strony Regionalnego Ośrodka Kultury przy przejściu.

Sekretarz Barbara Jankowska zaproponowała miejsce wychodzące z przejścia dla pieszych naprzeciwko księgarni, na plac po lewej stronie w ,,zakolu”. Będziemy pracować nad aranżacją przestrzeni, w której zostanie ona postawiona. Jednak podkreśliła, że miejsce nie jest jeszcze wybrane i poprosiła o propozycje.

Przewodniczący komisji Wojciech Rejterada przyznał, że koncepcja, aby w tle był widoczny ROK jest dobrym pomysłem, ponieważ każdy patrząc na zrobione zdjęcie utożsami je z Oleckiem.

Z kolei radny Maciej Juchniewicz dodał, że podczas imprez ,,narożniki” na placu zawsze są zajęte przez m.in. służby porządkowe i stragany.
— Dlatego może warto rozważyć, aby ławeczka zlokalizowana została w tym samym zakolu, ale po zewnętrznej stronie placu np. na trawniku, gdzie obecnie znajdują się znaki drogowe. Wówczas widok będzie na scenę. Proszę o rozpatrzenie tej lokalizacji — mówi radny Juchniewicz.

Radny Krzysztof Fidler zgodził się z pomysłem Macieja Juchniewicza. Stwierdził, że osoba siedząca na ławeczce będzie widzieć ROK, a tłem na zdjęciu będzie Plac Wolności ze sceną. Z kolei wiceprzewodniczący komisji Paweł Giełazis dodał, że podczas imprez na zdjęciach w tle będą również widoczne stragany.
ZM

A co Państwo o tym sądzą? W którym miejscu placu powinna stanąć ławeczka Janusza Panasewicza?
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (42) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej #2496476 | 174.225.*.* 5 maj 2018 20:10

  To może wszystkim olecczanom , którzy mają osiągnięcia w dziedzinie kultury czy sztuki postawić ławeczki , albo usadzić ich na jednej wspólnej ..... Moze poetkę , panią Grażynę Dobrenko z Krakowa, Marka Gałązkę , Stanisława Miedziewskiego, Danutę Golak malarkę z Nowego Jorku , profesora Jerzego Stankiewicza, bo nie ma ich tak wielu z Olecka by się na tej ławce nie zmieścili .....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olecczanka #2484075 | 37.47.*.* 13 kwi 2018 21:59

   Może najpierw radni popracują nad czystością miasta i dróg dojazdowych do naszego pieknego,ale jakże brudnego miasta.Brud stał się już naszą wizytówką. Wiem,że zaraz niektórzy odpiszą,że nie trzeba brudzić,ale trzeba też sprzatać.Okoliczne miasta radzą sobie z tym bardzo dobrze.Po co ławeczka ,jak jest brudno?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rudy wiewwiór #2481694 | 83.6.*.* 10 kwi 2018 17:44

   pracusie się znaleźli, broszka mać !

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Maciej #2480386 | 83.6.*.* 8 kwi 2018 18:44

   jak zostaniecie radnymi, to będziecie sie wymądrzać, a tak, to są kompetencje radnych. i tyle w tym temacie. radny ciężko pracuje.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Marqs #2480206 | 91.240.*.* 8 kwi 2018 11:53

    Olecka kultura zdycha,ROK świeci pustkami i oni ławeczkę,, tak postawcie..gdziekolwiek. Bo jeszcze bardzo długo nie pojawi się nikt znany związany z tym grajdołem.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (42)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages