Oleccy karatecy na Mazovia Cup 2018

2018-04-06 13:05:26(ost. akt: 2018-04-06 13:13:03)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W Piasecznie odbył się cykliczny ogólnopolski turniej karate kyokushin Mazovia Cup 2018, w którym wzięło udział blisko 400 zawodników z 39 klubów. Olecko reprezentowała 10-osobowa ekipa, która wywalczyła 5 medali.
W turnieju Mazovia Cup 2018, który odbył się w Piasecznie 24 marca, spośród reprezentantów Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin, najlepiej spisali się Jakub Skowroński (kumite juniorów 16-17 lat do 70 kg) i Piotr Waszkiewicz (kumite młodzików 12-13 lat powyżej 55 kg). Obaj pewnie wygrali swoje kategorie i zdobyli złote medale.

W Piasecznie srebro zdobyła Andżelika Dobrzyń (kumite juniorek 16-17 lat do 55 kg), która walczyła bardzo dobrze, ale w finale musiała uznać wyższość aktualnej wicemistrzyni Europy.

Na trzecim miejscu podium w kumite juniorek młodszych 14-15 lat do 50 kg stanęła Martyna Grygo. Również w kumite juniorów młodszych 14-15 lat do 50 kg trzecie miejsce wywalczył Piotr Gibowicz.

Poniżej oczekiwań wypadła nasza mistrzyni Polski Kinga Kuklińska, która odpadła w pierwszej walce. Brak koncentracji spowodował, że otrzymała celne trafienie w głowę od zawodniczki z Ciechanowa i nie udało jej się odrobić strat. Jej przeciwniczka została później zwyciężczynią całej kategorii.

Turniej Mazovia Cup był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w maju, na które w tym roku zakwalifikowała się jak do tej pory największa liczba olecczan - aż sześcioro zawodników. Są to ubiegłoroczni medaliści mistrzostw Europy, jak również aktualni medaliści mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

— Cieszy nas bardzo możliwość startu tak dużej grupy naszych zawodników, ale wiąże się z tym problem finansowy  - koszty przelotu, zakwaterowania i startu na Mistrzostwach Europy w Bułgarii są bardzo wysokie— przyznaje trener Wojciech Rejterada. — Niestety, na udział w mistrzostwach nie otrzymaliśmy dofinansowania z powiatu, gdyż nasza oferta została odrzucona z powodów formalnych. Również odpowiedź na prośbę o dofinansowanie, złożoną poza konkursem, była negatywna. Mimo to staramy się pozyskać środki z innych źródeł, między innymi od sponsorów i mamy nadzieję, że uda nam się wystartować w pełnym składzie w najważniejszych zawodach w tym roku.

Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Warnie odbędą się w dniach 19 -20 maja.