Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Olecko: Motocykliści wyjechali na drogi. Policja apeluje o rozwagę

2018-04-07 09:18:58 (ost. akt: 2018-04-07 09:25:35)

Autor zdjęcia: archiwum

Ładna pogoda i sprzyjające warunki drogowe spowodowały, że z dnia na dzień na drogach naszego powiatu pojawia się coraz więcej miłośników jednośladów. Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Wraz z nadejściem wiosny, na drogach powiatu oleckiego przybywa motocyklistów. W większości przypadków są to ludzie odpowiedzialni, świadomi zagrożeń z jakimi mogą się spotkać, przestrzegający obowiązujących przepisów, dbający o bezpieczeństwo zarówno własne, swoich pasażerów oraz innych użytkowników dróg. Przeważająca część to ludzie z pasją, dla których jazda na motocyklu jest sposobem spędzania wolnego czasu, często w gronie rodziny i znajomych.

Niestety istnieje również gros osób, którzy użytkowanie motocykla traktują jako sposób „pokazania się”, a dodanie gazu to możliwość dostarczenia sobie wrażeń. Drogi publiczne to dla wielu motocyklistów tory wyścigowe, gdzie im większa prędkość, tym większa adrenalina. Niestety w większości przypadków im większa prędkość, tym poważniejsze obrażenia i mniejsze szanse na przeżycie.

Motocyklista w momencie zderzenia z drugim pojazdem, bądź inną przeszkodą narażony jest na duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Jeżeli dochodzi do tego prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego jazda kończy się najczęściej tragicznie.

W 2017 roku na drogach powiatu oleckiego policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe z udziałem motocyklistów. Jeden niestety skończył się tragicznie. 26-latek jadąc bez kasku ochronnego, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym: nie przekraczaj dozwolonej prędkości, nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu, wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierujących.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Fff #2479873 | 94.254.*.* 7 kwi 2018 17:59

  W wypadkach z motocyklami najczęściej winni są kierowcy samochodow

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pijany rycho #2479815 | 83.21.*.* 7 kwi 2018 15:09

   Śmiem twierdzić,że w większości przypadków sa to ludzie nieodpowiedzialni

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages