Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wypadek podczas prac polowych. Noga wkręciła mu się w glebogryzarkę

2018-04-11 21:58:34 (ost. akt: 2018-04-11 22:03:59)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj (10.04) w Sedrankach koło Olecka. Mężczyzna podczas wykonywania prac glebogryzarką nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego stopa wkręciła mu się w sprzęt. 54-latek został przetransportowany do szpitala w Olecku.

Rozpoczął się okres wzmożonych prac polowych i ogrodowych, który może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym użytkowaniem sprzętu rolniczego czy ogrodowego. W związku z tym policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie.

Niestety co roku policjanci na ternie całego kraju interweniują w związku z wypadkami przy wykonywaniu prac polowych, czy też przy obsłudze maszyn rolniczych. Na pewno wielu tych nieszczęśliwych zdarzeń można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności. Niestety często gubi nas rutyna. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

Do takiego nieszczęśliwego wypadku doszło 10 kwietnia w miejscowości Sedranki. Mężczyzna podczas wykonywania na swojej działce prac glebogryzarką nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego stopa wkręciła mu się w sprzęt. 54-latek został przetransportowany do szpitala w Olecku.

W związku z trwającym sezonem prac policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek. Chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a czasami nawet życia.

Wraz z nadejściem wiosny również na naszych drogach możemy spotkać więcej sprzętu rolniczego. Pamiętajmy, że wyjeżdżając takim sprzętem na drogę musi on być sprawny technicznie. Nie możemy bagatelizować niesprawności np. w oświetleniu pojazdu czy układzie hamulcowym. Mają one bardzo kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Niesprawny kierunkowskaz czy też oświetlenie może być przyczyną tragedii, jaką jest niewątpliwie wypadek drogowy.

Kolejnym zagrożeniem bezpieczeństwa są nieczystości, które zostają naniesione przez koła maszyn rolniczych. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia, na której zalega np. glina czy piach jest bardzo zdradliwa i niebezpieczna. Dlatego zwracamy się również z apelem do rolników, aby zanim wyjadą z pola na drogę oczyścili koła swoich pojazdów. Zgodnie z art. 91 kodeksu wykroczeń za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych.

Aby uniknąć poważnych zdarzeń apelujemy do rolników korzystających z maszyn rolniczych, aby pamiętali, że niestosowanie się do pewnych zasad bezpieczeństwa oraz brak respektowania przepisów może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Apelujemy także do kierujących pojazdami, aby pamiętali, że zwłaszcza w okresie wiosennym na drogach można często spotkać przemieszczające się maszyny rolnicze i by w związku z tym zachowali szczególną ostrożność.
Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek na drodze jest kluczem do bezpieczeństwa.
źródło: KPP Olecko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szkoleniowiec #2484057 | 91.233.*.* 13 kwi 2018 21:32

  rzeczywiście , chlopka -roztropka wziąć na szkolenie BHP i mówic mu o zasadach bezpiecznej pracy to horro.Głupio się uśmiecha , patrzy z politowaniem i stwierdza że gadasz mu głupoty a on i tak wie najlepiej.Gorzej jak jest wypadek-wtedy wszyscy winni tylko nie on.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sołtys #2482861 | 88.156.*.* 12 kwi 2018 09:24

  Wieśniaki lekceważą wszelkie zasady bezpieczeństwa,"myśląc",że wypadki to zdarzają się tylko innym,ale na pewno nie im!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Antoś #2482833 | 176.221.*.* 12 kwi 2018 08:43

   ale co ma do bezpieczeństwa na polu milicja? milicja apeluje? to raczej lekarze powinni apelować o rozsądek aby mieć mniej prac chirurgicznych! wszędzie straszą nas milicją !!

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages