MOSiR zainaugurował na kortach kolejny sezon tenisowy w Olecku

2018-05-02 09:34:45(ost. akt: 2018-05-02 09:59:49)

Autor zdjęcia: Archiwum MOSiR w Olecku

Nowy sezon rozpoczął bardzo mocno obsadzony turniej o Puchar Niepodległości. W finale open Szymon Wrzyszcz z Olecka pokonał Roberta Usarka z Suwałk.
W bardzo mocno obsadzonym turnieju wystartowało w 31 zawodników: z Suwałk, Augustowa, Łomży, Gołdapi, Sejn, Ełku Białegostoku, Kobyłki, Grajewa, Warszawy i Olecka. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach.

W kategorii do lat 12 rywalizowało 8 zawodników. W finale Szymon Machnikowski (Olecko) pokonał 6-0 Kornela Romotowskiego (Olecko). Trzecie miejsce zajął Jakub Zieliński (Augustów).

W turnieju open walczyło 23 zawodników. Po pięknym meczu Szymon Wrzyszcz (Olecko) pokonał 9-4 Roberta Usarka (Suwałki). W meczu o trzecie miejsce Karol Szymański (Suwałki) wygrał z Robertem Popławskim (Gołdap) 10-8.
Obrazek w tresci

Jak zgodnie stwierdzili zawodnicy - oleckie korty są jedynymi w regionie, gdzie można grać już turnieje.