Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Przedszkolaki odwiedziły oleckich strażaków

2018-05-11 11:09:20 (ost. akt: 2018-05-11 11:25:40)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Olecku

Z okazji Dnia Strażaka dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jedyneczka" odwiedziły oleckich strażaków. Maluchy wybrały się do straży, by poznać tajniki ich pracy, sprzęt oraz codzienną służbę.

Rozpoczął się maj, a więc miesiąc, w którym strażacy obchodzą swoje święto – Dzień Strażaka. Z tej okazji w czwartek 10 maja gościliśmy grupę dzieci z przedszkola „Jedyneczka” w Olecku.W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową oraz zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy czy wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do klęsk żywiołowych, katastrof i wypadków. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej służby.

W tym samym czasie do mniejszych dzieci, które zostały w przedszkolu, wybrał się strażak z prelekcją na temat udzielania pierwszej pomocy niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .

Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę i umiejętności. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonane logo swojego przedszkola.

Strażacy bardzo dziękują za wizytę i serdecznie zapraszają kolejne grupy dzieci i młodzieży.
mł.bryg. Tomasz Jagłowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages