Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

„Ojczyzna to skarb, który należy zamknąć w sobie i pomnażać” - konkurs recytatorski w Wieliczkach

2018-05-24 13:47:44 (ost. akt: 2018-05-24 13:59:40)

Autor zdjęcia: Archiwum ZS-P w Wieliczkach

W Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XIII Powiatowy Konkursu Recytatorsko - Muzyczny Poezji Jana Pawła II pod honorowym patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. Wzięło w nim udział 20 uczniów z siedmiu szkół.

„Ojczyzna to skarb, który należy zamknąć w sobie i pomnażać” - te głęboko refleksyjne słowa Jana Pawła II były mottem tegorocznej – XIII - edycji konkursu recytatorsko – muzycznego poezji patrona gimnazjalistów z Wieliczek, który odbył się 18 maja w Gminnym Ośrodku Kultury. Szczególny charakter konkursu został podkreślony przez fakt objęcia go honorowym patronatem przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

W wyjątkowym roku – roku, w którym obchodzona jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – 20 uczniów z siedmiu szkół podstawowych w powiecie oleckim: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego, Szkoły Podstawowej w Judzikach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wieliczkach postanowiło oddać hołd wielkiemu Polakowi – Janowi Pawłowi II w dniu 98. rocznicy jego urodzin, wybierając do prezentacji m.in. utwory poświęcone rozważaniom na temat Ojczyzny.

Wprowadzeniem do konkursu była część artystyczna, w której młodzież gimnazjalna przybliżyła zgromadzonym wartość Ojczyzny w życiu i działalności św. Jana Pawła II.Następnie w obecności zaproszonych gości: Wojciecha Cybulskiego – Warmińsko – Mazurskiego Wicekuratora Oświaty, Jarosława W. Kuczyńskiego – wójta Gminy Wieliczki, Marka Dobrzynia, Sylwii Balińskiej, Stanisława Buckiego – dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wieliczkach, ks. Antoniego Sawickiego – proboszcza parafii, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli i opiekunów uczniów biorących udział w konkursie młodzież zaprezentowała przygotowane utwory.

Zanim komisja ogłosiła werdykt, głos zabrał Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty – Wojciech Cybulski, który podziękował za organizację pięknej inicjatywy, jaką jest Powiatowy Konkurs Recytatorko – Muzyczny Poezji Jana Pawła II, ponieważ dowodzi on, że szkoła polska to nie tylko miejsce, w którym uczniom przekazuje się wiedzę, ale i wpaja wartości – zarówno te wielkie, pełne i stałe, jakimi są Bóg, Honor i Ojczyzna, ale i te codzienne, np. praca, odpowiedzialność czy sumienność.

Komisja w składzie: Zbigniew Bogdan, Zuzanna Hołubowicz, Małgorzata Burba (kierownik i konsultanci W-MODN w Olsztynie Filia Olecko) oraz Wiesława Modzelewska po wysłuchaniu wszystkich uczestników ustaliła laureatów:

- w kategorii RECYTACJA:
I miejsce – Natalia Drażba (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wieliczkach) i Julia Naruszewicz (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich)
II miejsce – Adrian Głowacki (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wieliczkach) i Sandra Romanowska (Szkoła Podstawowa w Judzikach)
III miejsce – Natalia Rant ( Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku) i Kinga Sosnowska (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich)
wyróżnienie – Kinga Konopko (Szkoła Podstawowa w Judzikach) i Zofia Kozłowska (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wieliczkach)

- w kategorii POEZJA ŚPIEWANA:
I miejsce – Weronika Kołodzińska (Szkoła Podstawowa w Kowalach Oleckich) i Martyna Ulikowska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku)
II miejsce – Katarzyna Witkowska i Izabela Rutkowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku)
III miejsce – Ewa Słabińska, Milena Giełazis i Oliwia Drejer (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wieliczkach)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.
Nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia czuwały jego organizatorki: Jolanta Motulewicz i Bożena Dobrzyń.
jm
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages