Czarni Olecko wygrali i do awansu potrzebują jeszcze 3 punktów

2018-06-02 21:32:58(ost. akt: 2018-06-02 21:48:07)
Przy piłce strzelec dwóch goli Arkadiusz Cichocki

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 28. kolejce ligi okręgowej Czarni Olecko na własnym boisku pokonali 3:0 Cresovię Górowo Iławeckie. Ekipa trenera Karola Sobczaka potrzebuje jeszcze 3 punktów, aby fetować awans do IV ligi.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie po bramce Arkadiusza Cichockiego. Później nieco oddali rywalowi pola, ale w drugiej połowie spotkania złapali odpowiedni rytm i zdecydowanie przeważali, co zaowocowało kolejnymi golami.
W 62. min na listę strzelców po raz drugi wpisał się Cichocki po uderzeniu głową. Minutę później wynik meczu na 3:0 dla Czarnych ustalił Jakub Kozłowski, który z około 11 m huknął nie do obrony w „okienko”.

Po 28. kolejkach Czarni mają na swoim koncie 66 punktów i w dwóch ostatnich meczach sezonu muszą zdobyć 3 punkty, aby awansować do IV ligi.
Wicelider – LKS Różnowo traci do Czarnych 7 punktów, ale ma dodatkowo do rozegrania jeden zaległy mecz.

Omulew Wielbark - Mazur Pisz 3 czerwca, 16:00

W niedzielę 10 czerwca Czarni na wyjeździe zagrają z DKS Dobre Miasto (14. miejsce w tabeli), a 16 czerwca w ostatnim meczu sezonu 2017/2018 podejmują Warmię Olsztyn (8. miejsce w tabeli).