Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Festyn rodzinny w Judzikach

2018-06-10 00:21:52 (ost. akt: 2018-06-10 00:30:50)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Judzikach

"Rodzina - Dom - Ojczyzna" - pod takim hasłem na terenie posesji Szkoły Podstawowej w Judzikach odbył się festyn rodzinny w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Dyrektor szkoły Beata Prześniak serdecznie powitała wszystkich uczestników festynu rodzinnego – rodziców, uczniów, mieszkańców Judzik i okolicznych miejscowości oraz burmistrza Olecka Wacława Olszewskiego, gości z Olecka, ks. proboszcza, sołtysów Judzik i Lenart.Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zaprezentowali się w części artystycznej. Uczniowie wykonali piosenkę „Cudownych rodziców mam” i utwór „To dzięki Wam”.

Nauczyciele i pracownicy szkoły wystąpili w inscenizacji bajki „Czerwony Kapturek” w reżyserii Małgorzaty Skrockiej i Agnieszki Łaskowskiej. W bajkowe postaci wcielili się: Czerwony Kapturek – Katarzyna Luto, mama – Beata Prześniak, ojciec – Bogdan Żarkowski, wilk – Ferdynand Grodzicki, babcia – Marietta Protasiewicz, leśniczy – Tadeusz Gut.

Z kolei rodzice uczniów: Teresa Korotko, Ryszard Korotko, Edyta Domańska, Paweł Domański, Alicja Balewska, Wioletta Dąbrowska, Ferdynand Grodzicki przedstawili inscenizacje trzech utworów: „Przyjaciele” Ignacego Krasickiego, „Leń” Jana Brzechwy oraz „Dziad i Baba” Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Po brawurowych występach przyszła kolei na „zbijaka” – dwa ognie: Judziki contra Lenarty (wygrał zespół z Judzik), gry i zabawy sportowe oraz na degustacje potraw. Na stołach królowała kiełbasa i karkówka z grilla, boczek wędzony i tradycyjny smalec z ogórkiem małosolnym. Nie zabrakło szaszłyków, gofrów, ciasta, waty cukrowej, popcornu i soków owocowych.

Na chętnych czekała także dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżki motocyklem i bryczką. W czasie festynu zostały wręczone uczniom nagrody za udział w konkursie wiedzy ekologicznej „Trzy żywioły” oraz dyplomy i medale zwycięzcom trzech konkurencji w międzyszkolnych mistrzostwach lekkoatletycznych.

Festyn rodzinny, który się odbył w piątek 8 czerwca, zintegrował społeczność lokalną i kolejny raz utwierdził w przekonaniu, że warto się spotykać i być razem, a rodzina jest największą wartością.

Organizacja festynu: wszyscy nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Judzikach
Andrzej Malinowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages