Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Gimnazjaliści z wizytą w stoczni jachtowej

2018-06-11 13:20:09 (ost. akt: 2018-06-11 13:29:53)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 2 w Olecku

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku pod opieką nauczycieli Wojciecha Jeglińskiego i Wiesława Bukpasia wybrali się z wizytą do oleckiej stoczni jachtowej Delphia Yachts.

Celem wizyty była realizacja zagadnień z zakresu doradztwa zawodowego oraz zapoznanie się z procesem wytwarzania jachtów żaglowych i motorowych w jednym z czołowych producentów w Polsce.

Stocznia jachtowa Delphia Yahts została założona w 1990 roku przez dwóch braci – Piotra i Wojciecha Kotów. Obecnie stocznia jest największym producentem jachtów żaglowych w Polsce. Produkowane jachty osiągają długość nawet do 15 m.

Na miejscu pracownicy zakładu Iwona Karandziej i Mariusz Borys, zapoznali nas z najnowocześniejszymi technologiami i procesami stosowanymi w produkcji łodzi od podstaw.

W centrum badawczo – rozwojowym poznaliśmy, jak przy pomocy programów komputerowych inżynierowie i projektanci tworzą projekty łodzi z kompletnym wyposażeniem. Projekty przesyłane są do dalszej analizy na właściwe stanowiska produkcyjne. Następnie przy pomocy wielkiego lasera wycinane są formy łodzi służące do dalszej produkcji. Zobaczyliśmy, jak monterzy, elektrycy i inni pracownicy instalują poszczególne elementy wyposażenia łodzi.

Na koniec procesu produkcyjnego każda wyprodukowana łódź poddawana jest testom w specjalnie przystosowanym do tego celu basenie wodnym - polewanie strumieniami wody w celu sprawdzenia szczelności i funkcjonowania. Sprawdzana jest również praca silnika, który wzbudził największe zainteresowanie u chłopaków.
Miłą niespodzianką była możliwość zwiedzenia gotowego jachtu od środka. Bardzo estetyczne,  jasne wnętrze odkrywaliśmy „w skarpetkach” . Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak „młodzi żeglarze”.

 Julia Łabanowska kl.3a
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages