Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Noc Bibliotek w Olecku

2018-06-14 21:07:15 (ost. akt: 2018-06-14 21:24:56)

Autor zdjęcia: Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku

Oleckie biblioteki włączyły się w 4. edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Jej celem jest niekonwencjonalne promowanie czytania i bibliotek.

W nocy z piątku na sobotę 8/9 czerwca odbyła się w Olecku Noc Bibliotek.
W tym roku miała miejsce w Polsce już czwarta edycja tej akcji. Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna impreza mająca na celu niekonwencjonalne promowanie czytania i bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.W tym roku wzięło w niej udział 1874 bibliotek różnego typu. Biblioteki oleckie włączyły się w to przedsięwzięcie po raz trzeci. W 100-lecie Niepodległej hasłem przewodnim tegorocznej Nocy Bibliotek było „RzeczpospoCzyta – pamiętamy o Naszej Małej Ojczyźnie”. Wszystkie zadania przygotowane dla uczestników nawiązywały do tego jubileuszu.

Jak co roku zabawę rozpoczęliśmy w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2. Uczniowie i zaproszeni goście na początek mieli do wykonania kilka zadań. Kolejne trudne wyzwania czekały na uczestników w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Po raz pierwszy uczestnicy akcji, mieli okazję zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi specjalnie na tę noc w Oleckiej Izbie Historycznej. Właśnie w tym miejscu zostały przypomniane postacie ważne dla utrzymania polskości na Mazurach m.in. Wojciecha Kętrzyńskiego, Michała Kajki, Karola Sembrzyckiego. Dzieci i młodzież miały okazję zapoznać się z dorobkiem Ryszarda Dembego, który w sposób szczególny popularyzował wiedzę o historii Ziemi Oleckiej.

Ostatnim przystankiem było PCWE/Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna. Tutaj uczestnicy zostali zaproszeni do wykonania makiety „Pomnika Wolności”. Po wykonaniu ostatniego zadania podliczono zebrane punkty i wręczono nagrody oraz certyfikaty uczestnictwa w Nocy Bibliotek. Ponadto każda z drużyn otrzymała książkę pani Elizy Ptaszyńskiej „Olecko w 100 fotografiach”

Noc 8/9 czerwca w naszych bibliotekach pełna była dobrej, wspólnej zabawy
i pozytywnej energii. Do zobaczenia za rok.

Organizatorami akcji w Olecku były: biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji / Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna przy współudziale Oleckiej Izby Historycznej. Wśród zaproszonych gości pojawiła się młodzież z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Judzikach, Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wieliczkach i Szkoły Podstawowej nr 3 im Jana Pawła II w Olecku.

Organizatorzy: Dorota Włodarska, Katarzyna Jeżewska, Jolanta Kozikowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages