Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Udowodnili, że u nich "Główka pracuje"

2018-06-14 23:07:20 (ost. akt: 2018-06-14 23:31:02)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Judzikach

We wtorek 12 czerwca już po raz 12. w Szkole Podstawowej w Judzikach odbył się Międzyszkolny Konkurs Logicznego Myślenia „Główka pracuje”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas V szkół podstawowych z Olecka (SP nr 1, 3 i 4), Babek Oleckich, Stożnego, Wieliczek, Filipowa i Judzik.

Celem konkursu jest: rozwijanie spostrzegawczości, procesów kojarzenia, uogólniania i porównywania, wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 13. zadań. Należało: dopasować nazwę zwierzęcia do pozostałych zwierząt, wskazać podobne znaczeniowo przysłowie, ustalić kierunek drogi grupy przyjaciół i kolejność zajmowania miejsc w autobusie, ustalić brakującą liczbę, odgadnąć liczbę w środku czworoboku, dopasować figury do pozostałych, ustalić ciąg szereg logiczny.

Część praktyczna składała się z trzech zadań i obejmowała: ułożenie figury za pomocą odbicia lustrzanego, ułożenie klocków zgodnie z rysunkiem i przełożenie trzech patyczków tak, aby ryba zaczęła płynąć w prawą stronę.

Komisja konkursowa przyznała trzy główne nagrody. Pierwsze miejsce zajął Szymon Adameit (SP w Babkach Oleckich), drugie Rozalia Mikielska (SP nr 4 w Olecku), a trzecie Marek Zaniewski (SP w Judzikach).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i prezenty.

Organizacja konkursu: Małgorzata Skrocka i Andrzej Malinowski.
Andrzej Malinowski
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages