Świetny start oleckich karateków

2018-06-21 12:17:22(ost. akt: 2018-06-21 12:22:36)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

W Białymstoku odbył się III Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO, w którym wzięło udział ponad 240 zawodników z 27 klubów z Polski, Rosji i Holandii. Na turnieju nie zabrakło olecczan. Zawodnicy OSSWKK aż ośmiokrotnie stawali na podium.

Rywalizacja odbyła się z podziałem na dwie kategorie według stażu treningowego - zawodnicy trenujący krócej niż 3 lata oraz zawodnicy trenujący dłużej.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.

W kategorii zaawansowanych najlepiej spisali się Marcin Gibowicz (kumite seniorów open), Jakub Skowroński (kumite juniorów open), Martyna Grygo (kumite juniorek młodszych open) - która 3 walki wygrała przez zdobycie wazari oraz Dominika Wojciechowska (kumite juniorek -50 kg) - która w finale pokonała swoją klubową koleżankę Andżelikę Dobrzyń (2. miejsce kumite juniorek -50 kg). W kategorii seniorów do 5 kyu (poniżej zielonego pasa) powyżej 80 kg zwyciężył Piotr Gaworski. Po trzech świetnych pojedynkach zwycięstwo zapewniła sobie także Maja Dziubińska startująca w kategorii kumite dziewcząt 8-9 lat. Srebro wywalczyła Klaudia Janiszewska w kategorii kadetek do 40 kg, w finale olecczanka uległa po dobrej walce zawodniczce z Ciechanowa.

Świetne wyniki indywidualne zapewniły Olecku 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju.

Cieszę się z występu moich podopiecznych, którzy mimo ciężkiego sezonu wciąż utrzymują wysoką formę. Zawodnicy, którzy startowali niedawno w Mistrzostwach Europy, weszli na szczyt swoich możliwości, co było widać w ich bezdyskusyjnych zwycięstwach — mówi Wojciech Rejterada, trener OSSWKK.