Szachiści walczyli o Puchar Dyrektora ZST w Olecku

2018-06-21 14:38:31(ost. akt: 2018-06-21 14:41:02)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko

W dniu 14.06.br w Zespole Szkół Technicznych w Olecku rozegrano II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZST w Olecku.
Rywalizacja toczyła się w dwóch, oddzielnych grupach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Tempo gry ustalono na 10 minut na zawodnika na partię, a dystans na 7 rund.

W kategorii gimnazja wystartowało 8 zawodników: z SP nr 4 w Olecku oraz ze Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie.

Pierwsze cztery miejsca zdobyli uczniowie SP w Bakałarzewie – Stanisław Orchowski (6 pkt./7 partii), Jan Kisielewski (6 pkt.), Maksymilian Poświatowski (5 pkt.) i Piotr Gajewski (5 pkt.) Piąte miejsce z dorobkiem 3 punktów zajął Bartosz Łapszys (SP nr 4).

W starszej grupie (szkoły ponadgimnazjalne) udział wzięło 12 zawodników: 8 z ZST w Olecku oraz 4 z Zespołu Szkól Licealnych i Zawodowych w Olecku.

Turniej wygrała Aleksandra Dźwilewska (7pkt./7 partii, ZSLiZ). Drugie miejsce przypadło Jarosławowi Zgiet (5 pkt., ZSLiZ) Trzecie miejsce zajął uczeń ZST Szymon Metelski (5 pkt.).

W klasyfikacji szkół pierwsze miejsce przypadło ZST, a drugie ZSLiZ.

Pomysłodawcą i gospodarzem turnieju był Tomasz Bartnik, a sędzią głównym zawodów Krzysztof Konewko. Organizatorami zawodów byli: Zespół Szkól Technicznych, MLKS Czarni Olecko i Stowarzyszenie Aktywnych Zamek.