Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Olecko: Ostatni dzwonek już jutro. Zadbajmy, aby wakacje były bezpieczne

2018-06-21 14:47:18 (ost. akt: 2018-06-21 15:01:33)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Już jutro uczniowie usłyszą ostatni dzwonek i rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Aby upłynęły one bezpiecznie, funkcjonariusze oleckiej komendy policji prowadzą szereg działań i spotkań z dziećmi, podczas których przypominają o bezpiecznych zachowaniach nad wodą, w lesie, w górach, w mieście czy na wsi.

W ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2018” biorą udział zarówno dzielnicowi, policjanci prewencji jak i ruchu drogowego. Funkcjonariusze podejmują zadania nie tylko profilaktyczne i informacyjne, ale także prewencyjne i kontrolne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, zapobieganie zagrożeniom oraz podejmowanie niezwłocznych działań w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Intensywne kontrole i nadzór będą prowadzone również na drogach naszego powiatu. Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących, prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzeganie przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Ponadto funkcjonariusze będą eliminować z dróg kierowców, którzy rażąco naruszą zasady bezpieczeństwa – informuje Justyna Sznel z KPP w Olecku.

	http://m.wm.pl/2018/06/orig/dsc-0433-475231.jpg

Pod policyjnym nadzorem znajdą się także zbiorniki wodne. Mundurowi przy użyciu łodzi motorowej będą patrolować wody naszego jeziora, kontrolując kąpieliska strzeżone jak i nie strzeżone. Szczególną uwagę zwracać będą na użytkowników sprzętów pływających i będą kontrolować stan trzeźwości takich osób. Dbając o bezpieczeństwo wypoczywających na wodzie funkcjonariusze skoncentrują swoją uwagę także na tym, aby każdy korzystał ze środków ratunkowych i asekuracyjnych takich jak kapoki.

	http://m.wm.pl/2018/06/orig/wodny-patrol-475230.jpg

Policjanci apelują także o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów – jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka  pomoc.

Podczas wakacji policjanci będą także prowadzić kontrole autobusów.  
Przypominamy więc rodzicom i opiekunom grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek, że mogą zgłaszać wyjazd do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oleckiej komendy pod numer telefonu: 87 520 72 50/87 520 72 40 lub do Oficera Dyżurnego 87 520 72 00. W pilnych przypadkach, np. podejrzenie nietrzeźwości kierowcy, kontrolę należy zgłosić pod numer alarmowy 112.

Apelujemy do wszystkich dzieci, rodziców oraz opiekunów, aby w czasie wakacji zachowali rozwagę i życzymy udanego wypoczynku!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. muzyk #2523764 | 83.9.*.* 22 cze 2018 11:30

  zgłaszałeś to czy przeszedłeś obojętnie? ponadto za kinem to coś palą, ale pracownicy pewnej instytucji samorządowej :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. wasil #2523700 | 91.240.*.* 22 cze 2018 09:30

   gdzie policja ja się pytam, za kinem całymi dniami naćpane i pijane dzieciaki max 16 lat krzyczą tłuką butelki, gdzie patrole, ile policjantów u nas pracuje? 5? Bo nie widać żadnych patroli pieszych ani rowerowych. Czasem przejadą wiewiórczą ścieżką.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages