Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

„Jutro popłyniemy daleko...”, czyli zakończenie roku roku szkolnego w SP nr 2 w Olecku

2018-07-02 10:06:27 (ost. akt: 2018-07-02 10:16:39)
zakończenie roku szkolnego

zakończenie roku szkolnego

Autor zdjęcia: Archiwum SP 2 w Olecku

Fragment wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który nawiązuje do planów wakacyjnych wielu uczniów i jest metaforą rozpoczynania kolejnego etapu w życiu, stał się mottem uroczystego zakończenia roku nauki w Szkole Podstawowej nr 2 w Olecku.



Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku zgromadziła się 22 czerwca w sali gimnastycznej. Oprócz dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły, na uroczystość licznie przybyli rodzice uczniów. Nie zabrakło również szczególnych gości – swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz Olecka Wacław Olszewski oraz dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olecku Elżbieta Domasik.

Zakończenie roku szkolnego to, jak zwykle, moment, by podsumować dokonania ostatnich dziesięciu miesięcy, podziękować za pracę i nagrodzić uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i sporcie oraz angażowali się w działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

Nie zabrakło więc ze strony dyrektor Barbary Taraszkiewicz wyrazów uznania w kierunku uczniów za ich liczne sukcesy, słów wdzięczności za wytężoną i owocną pracę nauczycieli oraz podziękowań za współpracę i zrozumienie dla potrzeb szkoły Magdalenie Modzelewskiej, która przez ostatnie dwa lata pełniła funkcję przewodniczącej Rady Rodziców.

Gratulacje wysokich wyników i osiągnięć oraz życzenia udanych i bezpiecznych wakacji przekazali uczniom także Magdalena Modzelewska oraz Wacław Olszewski. Głos zabrała także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Adrianna Czereszewska, która w imieniu uczniów klas trzecich gimnazjum dziękowała nauczycielom z trud włożony w kształcenie i wychowanie młodzieży oraz pożegnała pracowników szkoły i młodszych kolegów.

Rok szkolny 2017/2018 był czasem, który przyniósł wiele sukcesów i radości z wyników podjętych działań, stwarzał okazje do zaprezentowania zdolności uczniów i realizacji ich pasji. Świadomość celowości podjętego trudu, realizacji założeń i satysfakcja z efektów pracy dają nam poczucie dobrze wykorzystanych ostatnich dziesięciu miesięcy oraz pozwalają cieszyć się z wakacyjnego wypoczynku.
Poniżej zaprezentowano nazwiska uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali wysokie wyniki w nauce, wyróżnili się bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem, osiągali sukcesy w konkursach przedmiotowych i w sporcie, a także aktywnie uczestniczyli w uroczystościach i ważnych wydarzeniach szkoły oraz godnie ją reprezentowali.

Co roku szkoła przyznaje zaszczytne tytuły:
– Absolwenta Roku – za wybitne osiągnięcia w nauce i wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego oraz wzorową postawę
– Ambasadora Szkoły – za promocję szkoły w środowisku lokalnym
– Mistrza kultury Osobistej – za wysoką kulturę osobistą
– Animatora Życia Społecznego i Kulturalnego – za działania na rzecz integracji społeczności szkolnej oraz zaangażowanie w liczne szkolne przedsięwzięcia.                              
Tytułami - Absolwenta Roku, Ambasadora Szkoły i Mistrza Kultury Osobistej została nagrodzona Daria Dwojakowska z klasy IIId.
Zaszczytnym mianem „Animatora Życia Społecznego i Kulturalnego” wyróżniono Darię Dwojakowską oraz Hannę Kempisty z klasy IIIe.

Nagrody Rady Pedagogicznej za najwyższe osiągnięcia w nauce w klasie Ia otrzymali uczniowie:
Zofia Chomicz, Diana Carniecka, Mikołaj Dwojakowski, Julita Glińska, Antoni Iber, Martyna Pawlikowska, Zbigniew Popko, Bartosz Sosnowski, Dominik Stankiewicz, Oliwia Wasilewska, Martyna Waszkiewicz, Sara Żukowska, Dorian Kacper Żukowski

Nagrody Rady Pedagogicznej za najwyższe osiągnięcia w nauce w klasie Ib otrzymali uczniowie:
Agata Budzińska, Mateusz Gaworski, Bartosz Krzyżek, Kamil Przeździecki, Karolina Rudzińska, Iga Truszyńska, Alicja Werstak, Dawid Wierzbiński, Piotr Zieliński.

Dyplomy i nagrody odebrali również uczniowie oddziału przedszkolnego, którzy rozpoczęli w tym roku naukę w naszej szkole.

Nagrody rady Pedagogicznej za średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie w klasie IV a odebrali uczniowie:
Hanna Chodnicka,  Maja Kowalewska,  Maja Muster, Wiktoria Sienica,
Igor Sienica, Weronika Weisbrod, Magdalena Zawadzka, Zuzanna Apolonia Żukowska.

Nagrody Rady Pedagogicznej za średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie w klasie IV b otrzymały uczennice: Izabela Giczewska i Maja Wijas.

Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018:
Daria Dwojakowska kl. IIId – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, nauczyciel przygotowujący Anna Kaczor
Finaliści:
- matematyka – Jakub Dzikielewski kl. IIIe, nauczyciel przygotowujący Marta Kulbacka,
- język angielski – Olaf Rafał Sujata kl. IIId, nauczyciel przygotowujący Diana Zawistowska,
- język francuski – Łukasz Chojnacki kl. IIIc, nauczyciel przygotowujący – Wojciech Jegliński,
chemia – Jakub Cimochowski kl. IIId, nauczyciel przygotowujący – Marzena Kamińska – Kopiczko,

Uczniowe, którzy odnieśli sukcesy w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w roku szkolnym 2017/2018:
Jakub Dzikielewski kl. IIIe - wynik bardzo dobry
Żukowska Zuzanna kl. IV a– wyróżnienie
Maurycy Niemczewski kl. VII a – wyróżnienie
Michał Rytwinski kl. II d – wyróżnienie
Antoni Karsztun kl. III e – wyróżnienie
Michał Mróz kl. III e – wyróżnienie
Wymienionych uczniów przygotowała Marta Kulbacka.
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” otrzymał również uczeń klasy I a – Dorian Kacper Żukowski przygotowany przez Agnieszkę Kowalewską.

I miejsce w województwie w konkursie „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” zdobyła Daria Dwojakowska z kl. IIId przygotowana przez Annę Kaczor.

Laureatem II Powiatowego konkursu na prezentację multimedialną pt. „Mój zawód – moja praca” został Jakub Milanowski z klasy IIIc.

Stypendia motywacyjne za wyniki w nauce otrzymali:
1. Daria Dwojakowska kl. IIId
2. Jakub Milanowski kl. IIIc
3. Irmina Dębowska kl. IIc
4. Dominika Dadura kl. IIc
5. Hanna Chodnicka kl. IV a
6. Maja Kowalewska kl. IV a
7. Magdalena Zawadzka kl. IV a
8. Weronika Weisbrod kl. IV a
Stypendia motywacyjne za osiągnięcia sportowe zdobyli:
1. Wojciech Tomczyk kl. IIId
2. Karolina Jasińska kl. IIId
3. Agnieszka Świerzbin kl. IIId
4. Wiktoria Mokicka kl. IIIf
5. Paweł Masalski kl. IIIb
6. Jakub Prusko kl. IIIe
7. Filip Drażba kl. IIId
8. Nikola Muskała kl. IV b
9. Wiktoria Sienica kl. IV a
10. Magdalena Zawadzka kl. IV a

Nagrody Rady Pedagogicznej za średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie w klasach III gimnazjum otrzymali uczniowie:
           
Klasa IIIa
1. Nikola Kempisty
2. Natalia Żychniewicz
3. Emilia Kapuścińska
Klasa IIIc
1. Łukasz Chojnacki
2. Jakub Milanowski
3. Patrycja Luto
4. Olga Baranowska
Klasa IIId
1. Daria Dwojakowska
2. Olaf Rafał Sujata
3. Kinga Nadia Leonarczyk
4. Aleksandra Lachowicz
5. Gabriela Iwanowska
6. Aleksander Wiktor Michałowski
7. Jakub Muzykowski
8. Jakub Cimochowski
9. Agnieszka Świerzbin
Klasa III e
1. Hanna Kempisty
2. Zuzanna Kabak
3. Klaudia Wiśniewska
4. Karolina Jasińska
5. Monika Maria Liburska

Nagrody Rady Pedagogicznej za średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie w klasach II gimnazjum oraz w klasach VII szkoły podstawowej otrzymali uczniowie:
Klasa VII a - Julia Sidorowicz
Klasa II a gimnazjum - Joanna Jankowska
Klasa II c gimnazjum
1. Maja Brodowska
2. Dominika Dadura
3. Irmina Dębowska
4. Natalia Hatalska
5. Ewa Łapucka
6. Aleksander Marchewka
7. Aleksandra Piotrowska
8. Adam Machnikowski
Klasa II d gimnazjum
1. Patrycja Sidorowicz
2. Anna Maria Miluć
3. Natalia Piotrowska
4. Melania Reszuta

Nagrody Rady Pedagogicznej za 100% frekwencji na lekcjach otrzymały:
1. Julia Morawska kl. III a
2. Wiktoria Sienica kl. IV a
3. Martyna Pawlikowska kl. I a

Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczniów i gratulujemy im serdecznie.

Kolejną miłą częścią akademii był występ uczennic klasy 3e – Zuzanny Kabak, która wykonała na skrzypcach utwór z musicalu „Skrzypek na dachu” oraz dziewcząt, które zaśpiewały o nadchodzących wakacjach do muzyki ze znanej piosenki ABBY „Mamma Mia” - Karoliny Jasińskiej, Zuzanny Kabak, Martyny Ulikowskiej i Moniki Liburskiej.

Poruszającym akcentem była również wypowiedź ucznia klasy IV a, Patryka Karwela, który w imieniu klas czwartych podziękował szkolnej społeczności za życzliwe przyjęcie i wsparcie w ciągu całego roku w nowej szkole.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Barbara Taraszkiewicz życzyła wszystkim udanego wypoczynku oraz przypomniała, by rozważnie i w trosce o własne bezpieczeństwo planować każdą formę wakacyjnej aktywności. Podziękowała również organizatorkom dzisiejszej akademii – Bognie Annie Makoli i Marzenie Kamińskiej – Kopiczko, a także Bogumile Bajbak, która zaprojektowała piękną dekorację oraz Katarzynie Kozłowskiej, która zadbała o aranżację muzyczną.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 prowadził Wiesław Bukpaś oraz uczennice klasy II a – Joanna Jankowska i Emilia Antonowicz.
Justyna Jeżewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages