Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Zakończenie roku szkolnego w OSWdDG ww Olecku

2018-07-02 10:59:48 (ost. akt: 2018-07-02 20:57:31)

Autor zdjęcia: Archiwum OSWdDG w Olecku

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych im. św. Filipa Smaldone w Olecku, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz edukacji klasy II szkoły policealnej, klasy IV technikum, klasy III zasadniczej szkoły zawodowej, klasy III szkoły przysposabiającej do pracy i klasy III gimnazjum.Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem dyrektora Artura Sobolewskiego, który powitał gości, uczniów i absolwentów. Wymienił zawody, w których kształciło się 19 tegorocznych absolwentów. Pośród gości obecni byli, naczelnik wydziału edukacji Urszula Nejfert, wicedyrektor ZST w Olecku Katarzyna Łopacz, prezes ZNP w Olecku Józef Siwko, notariusz Marek Sawicki oraz przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Piszczak.

— Żegnam się dziś z wami, kochana młodzieży! Od was, młodych, uczyłem się ciągle od nowa rozumienia człowieka, współczesnego człowieka. Każdy z was zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Myślę, że ten Ośrodek zapamiętacie na zawsze i tak jak matka nie odchodzi od swego dziecka, tak i wy będziecie myślami krążyć wokół tej placówki. Życzę wam, by wasze życie było szczęśliwe, twórcze, radosne i piękne, ale też wartościowe, szlachetne i oparte na nieprzemijających uniwersalnych wartościach jak prawda, dobro i piękno. Wykorzystajcie wiedzę, którą gromadziliście przez lata nauki. Bo to, czego się już nauczyliście i to, co dopiero przed wami, będzie miało ogromny wpływ na całą waszą przyszłość. Bądźcie więc mądrymi architektami własnej przyszłości. Abyście umieli patrzeć na świat dobrymi oczami, byli wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, szanowali polskie tradycje i przekazywali je przyszłym pokoleniom, a także abyście rozwijali swoje talenty i nie bali się marzyć — mówił do uczniów dyrektor Artur Sobolewski.

Naczelnik wydziału edukacji w swoim wystąpieniu złożyła absolwentom serdeczne gratulacje, zaś wszystkim zebranym (uczniom i absolwentom) ostrzegła przed następstwami ryzykownych zachowań podczas wakacji oraz apelowała o zdrowy rozsądek i zachowanie bezpieczeństwa na drodze i nad wodą.

Natomiast przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Piszczak podziękowała gronu pedagogicznemu za lata trudu, które upłynęły nad kształtowaniem tych młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. Dziękując także wszystkim za opiekę, cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do dzieci. Kilka życzliwych słów i gratulacje przekazał uczniom Marek Sawicki notariusz z Olecka który wręczył nagrody książkowe dla wyróżniających się uczennic szkoły policealnej: Monice Wierzchowskiej i Ewelinie Piszczak.

W dalszej kolejności przedstawiciele absolwentów podziękowali nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły za trud włożony w ich naukę i wychowanie.  Szczególne wyrazy uznania i podziękowania skierowali do dyrektora – przeprosili za kłopoty i zapewniali, że nie zmarnują tego, co otrzymali w ciągu 16 lat pobytu w placówce.

Rodzice najlepszych uczniów odebrali z rąk dyrektora listy gratulacyjne, a dyrektor Ośrodka przyznał stypendia naukowe i sportowe. Urszula Nejfert wręczyła absolwentce technikum Julicie Kędzierskiej, laureatce etapu okręgowego konkursu „Orzeł biały – nasza duma”, dyplom wraz z nagrodą.

W części artystycznej, uczniowie zaprezentowali tańce. Przygotowali także prezentację ze zdjęciami absolwentów w różnych okolicznościach; pogratulowali i podziękowali za czas wspólnie spędzony w placówce. Przekazali także drobne upominki na pamiątkę.
Po odprowadzeniu sztandaru absolwenci i uczniowie rozeszli się do klas na ostatnie oficjalne spotkanie z wychowawcami. Były kwiaty, ciepłe słowa i oczy pełne łez.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
Wysokie wyniki w nauce: Monika Wierzchowska (5,00), Ewelina Piszczak (4,88), Magdalena Sasin (4,86), Izabela Kamińska (4,81), Marcin Czajkowski (4,81), Marcin Domel (4,86).
100% frekwencja: Aneta Wasilewska, Kacper Jankowski.
Nagroda i wyróżnienie w sporcie: Anna Karwowska
Nagroda za czytelnictwo: Aleksandra Staszewska, Wiktoria Piekarska, Izabela Zawadzka, Martyna Surel.

Absolwenci szkoły policealnej: Justyna Domel, Ewelina Piszczak, Magda Sasin, Anna Karwowska, Monika Wierzchowska.
Absolwenci technikum: Paweł Chmielewski, Antoni Szerszeń, Julita Kędzierska, Magda Dawidowska, Rafał Niewulis, Piotr Bajster.
Absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej: Krzysztof Skolmowski, Andrzej Barszczewski, Marlena Jankowska, Ernest Kłoczko, Bartosz Zambrowski.
Absolwenci szkoły przysposabiającej do pracy: Aneta Wasilewska, Mateusz Cybulski, Klaudia Romotowska.
Absolwenci gimnazjum: Mariusz Duchnowski, Maciej Finfando, Katarzyna Łaskowska, Dawid Jankowski, Szymon Niewiadomy, Wiktoria Piekarska.
Stypendia dyrektora za wyniki w nauce: Izabela Kamińska, Marcin Czajkowski, Weronika Kryłowicz, Maciej Finfando, Paulina Główka, Aleksandra Staszewska, Marcin Domel.
Stypendia dyrektora za wyniki w sporcie : Kamil Kowalewski, Dawid Jankowski, Jakub Bąkowski.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages