środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Olecko: Próba oszustwa na policjanta CBŚ! Policja apeluje o ostrożność!

2018-07-03 10:50:21 (ost. akt: 2018-07-03 10:56:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Do 71-letniej mieszkanki Olecka najpierw zadzwoniła rzekoma pracownica banku, a po chwili kobieta podająca się za policjantkę CBŚ. Próbowała namówić olecczankę na współpracę, aby zabezpieczyć ją przed oszustami.

Coraz więcej osób ma świadomość tego jak działają sprawcy oszustw i jak nie paść ich ofiarą. Ostatnio stosują metodę na „policjanta CBŚ” . Wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy policji i wyłudzają pieniądze głównie od starszych osób.

Wczoraj oleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o podobnej próbie oszustwa. Mieszkanka powiatu oleckiego otrzymała telefon od pracownicy banku, która poprosiła o poprawny adres zamieszkania kobiety, gdyż wysłany do niej list był błędnie zaadresowany i wrócił do nadawcy. Po jakimś czasie od zakończenia rozmowy do 71-latki zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę CBŚ. Aby wzbudzić zaufanie „fałszywa funkcjonariuszka” podała swoje dane oraz numer legitymacji. Próbowała namówić kobietę na współpracę, aby zabezpieczyć ją przed oszustami. Podczas prowadzonych rozmów nawet łączyła kobietę z rzekomym dyżurnym policji oraz poprosiła o rozłączenie się i wykonanie połączenia na numer alarmowy 997.

Metoda „na policjanta CBŚ” jest podobna jak w przypadku oszustwa „na wnuczka”. Początkowo potencjalna ofiara odbiera telefon najczęściej od członka rodziny, który chce pożyczyć pieniądze. Później kontaktuje się z nią inna osoba, tym razem podająca się za policjanta i prosi o współpracę, aby zatrzymać oszusta, który dzwonił przed chwilą. Najczęściej rozmówca chce, aby wypłacić pieniądze z banku i przekazać je wskazanej osobie lub przelać pieniądze na określone konto.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2530266 | 94.254.*.* 4 lip 2018 04:47

  Od stuleci starsze osoby okradane są na metodę na księdza ,i nikt afery nie kręci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #2529960 | 91.240.*.* 3 lip 2018 14:03

  Przecież numer 997 jest już nieaktywny

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages