Drugi dzień jubileuszowego Przystanku Olecko za nami

2018-07-20 21:42:51(ost. akt: 2018-07-21 00:05:57)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Takiego oblężenia Olecko dawno nie przeżywało. Na koncert Sławomira, Adama Ostrowskiego (O.S.T.R.) i przede wszystkim Lady Pank zjechały tysiące fanów. W sobotę gwiazdami wieczornego koncertu będą zespoły Illusion, Sebastian Riedel & Cree oraz Bethel.
25. PRZYSTANEK OLECKO 2018


21 LIPCA (sobota)
18:00 – II Olecka Parada Motocykli z pokazem akrobacji motocyklowych
II Olecka Parada Motocykli - w ramach 25. Przystanku Olecko jako uświetnienie tej imprezy. W paradzie planowany jest udział około 300 motocykli. Zbiórka pojazdów w alejce parkowej do godz. 18:00. Przejazd motocykli o godz. 18:00 – dwukrotnie wokół Placu Wolności, odjazd na parking przy MOSiR Olecko.

19:30 – Illusion
Illusion został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszy album zespołu – zatytułowany po prostu „Illusion” – znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 r. 14 listopada 1999 roku w gdańskim klubie "Kwadratowa" odbył się pożegnalny koncert zespołu. Trwał on około 2,5 godziny i obejmował wszystkie bardziej znane utwory Illusion.
Wznowienie działalności grupy nastąpiło w 2011. W 2017 roku zespół ruszył w trasę i zagrał szereg koncertów z okazji 25-lecia istnienia. Zespół także ogłosił, iż pracuj nad płytą. Jej premiera - marzec 2018 roku.

21:00 – Sebastian Riedel & CREE
Cree - polski zespół grający blues rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70.Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie.

22:30 – Bethel
Zespół Bethel założony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty - Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała ona wokół gatunku reggae.
Zespół najlepiej czuje się na koncertach, podczas których bezwzględnie zaraża publiczność pozytywną wibracją.
Zespół cały czas pracuje nad nowym, trzecim albumem, którego premiera będzie miała miejsce w tym roku!

24.00 - Spektakl - finał „Międzypokoleniowego pleneru artystycznego”, Plaża Miejska „Skocznia” w Olecku
Finał projektu realizowanego przez Fundację Akademia Radosnej Twórczości w ramach Inicjatywy Lokalnej, przy wsparciu Gminy Olecko.
Wykonawcy: mieszkańcy Olecka i goście.
Instruktorzy: Agnieszka Śnieżyńska (teatr), Bartłomiej Olszewski (teatr), Monika Kwiatkowska (śpiew), Anna Wojtecka (plastyka), Szymon Tarkowski (muzyka).

22 LIPCA (niedziela)
14:00 - Kuba Walendykiewicz i „Beciaki”
Ojcem, dyrygentem, człowiekiem-orkiestrą jest Marek Zborowski-Weychman, a domem wielopokoleniowego już Studia - Szkoła Podstawowa nr 6 w Suwałkach.
W 1992 roku obecny dyrektor, a wtedy nauczyciel muzyki w "Szóstce" zaczął na poważnie uczyć śpiewu po lekcjach. Jego podopieczni chodzili wówczas do klasy I B i stąd nazwa Beciaki. Śmiał się z niej kiedyś Kuba Wojewódzki, kiedy licealistki Kasia Laszkowska, Michasia Łabacz, Eliza Szyłow i Ula Żukowska próbowały zabłysnąć w telewizyjnym programie X Factor. Niemal od początku nie do śmiechu było za to konkurentom Beciaków w nielicznych wtedy wokalnych festiwalach i konkursach dziecięcych i młodzieżowych, z legendarnym Koninem na czele, a już całkiem na poważnie podopiecznych „Zborka” musieli traktować jurorzy wszelkich piosenkarskich przeglądów, z Elżbietą Zapendowską czy Jackiem Cyganem na czele.
Podopieczni Marka Zborowskiego-Weychmana porobili kariery większe, mniejsze lub żadne, ale - co podkreślają Kasper Zborowski-Weychman i Katarzyna Laszkowska, nauczyli się pokory, dyscypliny, wiary w siebie i nawiązali wieloletnie przyjaźnie.

15:30 – Bohika i Piotr Karpienia
Zespół BOHIKA to energia koncertowa, która nie pozwala stać w miejscu.
Zespół tworzą:
- Piotr Karpienia (wokalista i gitarzysta) laureat "Przebojem na Antenę" , „Mam Talent” oraz Finalista Irlandzkiego TV Show „You’re a Star”
- Piotr Mikulski (Drums) i Rafał Lemieszko (Bass) – Laureaci Debiutów Festiwalu w Opolu
- Bogdan Topolski - jeden z czołowych gitarzystów polskiej sceny rockowej i bluesowej

14:00, 15:00, 16:00 – EKSPLOZJA KOLORÓW (Stowarzyszenie Festiwal Kolorów)
Czym są Kolory Holi?
Kolory Holi to wysokiej jakości sypki, nietoksyczny puder, oficjalnie wykorzystywany podczas wszystkich Festiwali Kolorów w Polsce. Kolory charakteryzują się intensywną, żywą barwą i świetnym zachowaniem w powietrzu, gdzie tworzą piękne, kolorowe chmury.
Czy Kolory Holi są bezpieczne?
Kolory są bezpieczne dla zdrowia, nie powodują podrażnień ani nie uczulają. Dzięki zawartości nietoksycznych składników mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Kolory posiadają niezbędne certyfikaty i mogą być używane podczas imprez masowych. Właśnie z tego względu są one jedyną marką używaną podczas polskich Festiwali Kolorów.
Skład: talk, mąka kukurydziana, barwniki.
Czy Kolory zmywają się ze skóry i spierają z ubrań?
Kolory łatwo zmywają się ze skóry oraz znikają z większości materiałów podczas prania, nie potrzebne są żadne dodatkowe zabiegi, aby usunąć je ze swojego ulubionego ubrania. W przypadku bardziej wartościowych tkanin polecamy przed zabawą zrobić próbę na niewielkim fragmencie ubrania. Kolory nie barwią na stałe żadnych powierzchni. W przypadku organizacji imprezy na terenach zielonych, nie są potrzebne żadne dodatkowe zabiegi do usunięcia Kolorów z trawy


Inne działania:
- warsztaty muzyczne i bębniarskie – godz. 17:00 w dniach 20 i 21 lipca 2018 r.
Plenerowe warsztaty z bębnami afrykańskimi, prowadzone przez grupę muzyków zespołu FOLIBA. Zajęcia skierowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób starszych.
Uczestnicy warsztatów:
• poznają podstawy rytmiki oraz technikę gry na bębnach afrykańskich
• rozwijają kreatywność, wyobraźnię i zwiększają otwartość na świat
• biorą aktywny udział w zabawach integracyjnych oraz rytmicznych
• pozbywają się codziennych, nabytych barier oraz przezwyciężają uprzedzenia i izolacje społeczne
- Jagoland – dmuchańce, zjeżdżalnie dla dzieci
- wystawa Marca Chagalla – Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olx #2541154 | 94.254.*.* 22 lip 2018 13:06

    Przystanek najlepszy ever ! Wielki ukłon dla organizatorów tak wielkiego przedsięwzięcia ! Ludzi tyle ze Woodstock mógłby pozazdrościć Szacun

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. dziadek Edward #2540778 | 83.9.*.* 21 lip 2018 18:02

      oj Mania, a tobie wszystko nie odpowiada - a to za duży, a to za mały, a to pampers uwiera, a to botox wywiewtrzał, ogarnij się !

      Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. Gorzkie Słowa #2540750 | 37.47.*.* 21 lip 2018 16:54

        Ludzi było na prawdę multum, nigdy chyba tylu nie było. Jednak organizacja całej imprezy to nie tylko same plusy. Już gołym okiem było widać że w centrum miasta panuje totalna anarchia, ludzie spożywający alkohol gdzie popadnie to najczęstszy widok, nie do pomyślenia w zwykły dzień. Lecz najgorsze co zrobili organizatorzy to nie zapewnili żadnych lub prawie żadnych toalet przenośnych. Piwsko lało się strumieniami , a ludzi latami z pełnym pęcherzem po całym mieście. Szukali toalet w lokalach, ale częściej w bramach, za żywopłotami, nad rzeką. Skandal !!! Tak trudno było postawić kilka Toi Toi przy kinie, obok Pepco??? Za to wielki minus dla organizatorów !!!

        Ocena komentarza: warty uwagi (29) odpowiedz na ten komentarz

      2. TW Bolek #2540698 | 91.240.*.* 21 lip 2018 14:33

        ten cały sławomir to jakaś pomyłka. Ani to śmieszne, ani ciekawe. Niestety dla pijanej gawiedzi to nie przeszkadza. Równie dobrze mógłby wyjść na scenę ktoś z bolącymi zębami i wyć wniebogłosy przy akompaniamencie strzelającej folii bąbelkowej, a i tak nikt nie zauważyłby różnicy.

        Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

        1. xyz #2540630 | 94.254.*.* 21 lip 2018 11:57

          Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Sławomir najlepszy koncert eter wszechczasow. Oby więcej takich wspaniałych uczy muzycznych.

          Pokaż wszystkie komentarze (10)
          2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5