Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Koncert "W Hołdzie Wolności"

2018-08-09 23:37:38 (ost. akt: 2018-08-09 23:47:24)

”W Hołdzie Wolności” to koncert najpiękniejszych piosenek patriotycznych i wolnościowych w znakomitych, oryginalnych aranżacjach wybitnego polskiego pianisty – Andrzeja Jagodzińskiego. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Wojenko, wojenko…”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Mury”, „Nie pytaj o Polskę”. Koncert odbędzie się 18 sierpnia godz. 20 na Placu Wolności w Olecku.

Pierwszy koncert pod tym samym tytułem odbył się 25 czerwca 2015 w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z okazji 15-lecia IPN.

Do udziału w koncercie zaproszono wybitnych artystów polskiej sceny. To właśnie dzięki nim oraz genialnym aranżacjom Andrzeja Jagodzińskiego doskonale znane pieśni i piosenki, będące symbolem walki o wolność, nabrały zupełnie nowego wymiaru.

Andrzej Jagodziński - jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych w świecie polskich pianistów jazzowych, kompozytor, aranżer i pedagog. Laureat festiwalu „Złota Tarka” w 1979 roku. Współpracował z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. W 1993 roku założył trio firmowane jego nazwiskiem, które zasłynęło dzięki aranżacjom utworów Fryderyka Chopina. Andrzej Jagodziński Trio odniosło wielki sukces artystyczny i komercyjny, koncertując niemal na wszystkich kontynentach.
Artysta wydał dotychczas ponad 40 płyt.

Nula Stankiewicz - to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami wykonywanych utworów. Ta kompilacja to znak firmowy artystki.
„Nula potrafi z poezji i muzyki wydobyć najsubtelniejsze uczucia, tworząc swą interpretacją absolutne arcydzieła” (T. Deszkiewicz)

Agnieszka Wilczyńska - według czytelników ankiety Jazz Top od kilku lat jest uznawana za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Zdobywczyni FRYDERYKA w roku 2016. Od kilkunastu lat ściśle współpracuje z Andrzej Jagodziński Trio.

Janusz Strobel - jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Twórca wielu formacji jazzowych. Jest twórcą muzyki na potrzeby filmu i teatru. Wiele spośród jego kom-pozycji weszło na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Jest cenionym jurorem na festiwalach instrumentalnych i wokalnych. Wielokrotnie nagradzany najwyższymi odznaczeniami za wkład w polską kulturę.

Robert Majewski - jeden z najlepszych polskich trębaczy jazzowych. W ciągu trwającej ponad 30 lat działalności scenicznej występował z niemal wszystkimi gwiazdami polskiego i światowego jazzu. Laureat wielu nagród. Nagrywał również muzykę teatralną i filmową. Jest zdobywcą dwóch Fryderyków.

Adam Cegielski - wybitny kontrabasista, ceniony muzyk sesyjny, pedagog. W swej dotychczasowej karierze współpracował m. in z Ewą Bem,Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Janem AP Kaczmarkiem. W roku 1994 nagrodzony został przez Fundację Kultury Polskiej doroczną nagrodą im. Krzysztofa Komedy. Od roku 1993 gra w Andrzej JagodzińskiTrio.

Czesław „Mały” Bartkowski - znakomity perkusista, legenda polskiej muzyki jazzowej, od 1992 także pedagog i wykładowca akademicki. Zadebiutował oficjalnie w roku 1960 w zespole Far Quartet Jerzego Pakulskiego. W roku 1963 nawiązał współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim i został muzykiem jego kwartetu. Grał m.in. z Niemen Enigmatic (formacją Cz. Niemena) oraz z Grupą Michała Urbaniaka. W latach 1983-1988 zwycięzca w ankietach czytelników czasopisma "Jazz Forum" w kategorii perkusista roku. Od 1993 roku gra w Andrzej JagodzińskiTrio.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages