Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Oleccy karatecy musieli dać z siebie wszystko

2018-08-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-10 14:30:46)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Oleccy karatecy zdawali trudny egzamin na stopnie kyu. Najtrudniejszą przeprawę miała Kinga Kuklińska - aktualna mistrzyni Polski i brązowa medalistka ME.

Do niezwykle wyczerpującego i trudnego egzaminu na stopnie kyu przystąpiła liczna grupa podopiecznych trenera Wojciecha Rejterady z Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.Na najwyższy stopień zdawała Kinga Kuklińska - nasza aktualna mistrzyni Polski i brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy, które odbyły się w maju w Warnie. Olecczanka zdawała na stopień 4 kyu, czyli zielony pas, który jest przełomowym i ważnym etapem w karierze każdego karateki.

Wszyscy zdający musieli wykazać się wysoką sprawnością ogólną, znajomością technik i kata, a także stoczyć walki ze zmieniającymi się przeciwnikami. Do poszczególnych stopni przypisana jest ilość walk, które trzeba zaliczyć, wykazując się dobrą techniką, odpornością na uderzenia, kondycją, determinacją i duchem walki.

Najwięcej pojedynków musiała stoczyć Kinga, która zdawała na zielony pas - w jej przypadku było to aż 15 wyczerpujących walk. Egzamin na najwyższy stopień trwał blisko 5 godzin i dla wszystkich zdających zakończył się pomyślnie. Był to ostatni sprawdzian oleckich karateków w sezonie letnim.

— Za nami okres intensywnych przygotowań, które przyniosły bardzo dobre rezultaty w postaci medali zdobytych przez olecczan na najważniejszych turniejach w tym roku — podsumowuje Wojciech Rejterada.

Łącznie w sezonie zawodnicy OSSWKK zdobyli 46 medali, w tym 21 złotych, 10 srebrnych i 15 brązowych, w tym jeden wywalczony przez Kingę Kuklińską na mistrzostwach Europy w Warnie w kategorii kumite juniorek do 50 kg.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages