Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Motocykliści pod lupą oleckiej policji

2018-08-13 11:44:25 (ost. akt: 2018-08-14 11:09:48)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

W miniony weekend na drogach powiatu oleckiego funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili akcję „Jednoślad”. W jej trakcie zatrzymali motorowerzystę z gminy Kowale Oleckie, który miał w organizmie 0,3 promila alkoholu, ale również posiadał przy sobie amfetaminę.

Sezon na jednoślady w pełni. Na drogach jest pełno rowerzystów i motocyklistów. To pełnoprawni użytkownicy ruchu drogowego, mają więc nie tylko prawa, ale i obowiązki. Niezmiernie ważne jednak jest, by właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego przestrzegała przepisów - bo swą niefrasobliwość przypłacić mogą zdrowiem, a nawet życiem. W weekend na drogach powiatu policjanci przeprowadzili działania „Jednoślad”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony weekend na drogach powiatu oleckiego funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pn.  „Jednoślad”. W sobotę i niedzielę  swoją uwagę skupiali szczególnie na kierowcach jednośladów. Sprawdzali jak ta grupa wywiązuje się ze swoich obowiązków, w jakim stanie technicznym znajdują się ich pojazdy, kontrolowali stan trzeźwości kierowców.

Celem tych działań było przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa kierujących jednośladami oraz kształtowanie odpowiednich relacji między wszystkimi uczestnikami ruchu.

Podczas trwających działań, w sobotni wieczór, oleccy policjanci kontrolując pojazdy w miejscowości Sedranki zauważyli kierującego motorowerem, który na ich widok zatrzymał się i zaczął prowadzić pojazd. Zachowanie kierującego zdziwiło policjantów w związku z tym zatrzymali go do kontroli. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna zachowywał się nerwowo i nie mógł utrzymać równowagi. 21-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma on w organizmie ponad 0,3 promila alkoholu.
Ponadto policjanci w jego podręcznej saszetce znaleźli trzy zawiniątka, w których znajdował się biały proszek. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczana substancja to amfetamina.
Ponadto badania laboratoryjne wykazały, że kierujący motorowerem miał w swoim organizmie substancje zabronione. W związku z tym pobrano od niego krew do dalszych badań.

Funkcjonariusze ustalili także, że 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem oraz podczas kontroli nie miał wymaganych dokumentów.

W związku z zaistniałą sytuacją mieszkaniec gminy Kowale Oleckie został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Dbając o bezpieczeństwo na drogach oleccy policjanci apelują do wszystkich uczestników dróg o rozwagę i ostrożność. Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób traktowania innych na drodze maja wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2556003 | 83.6.*.* 15 sie 2018 14:13

  Piłeś? Nie jedziesz. I bez wymówek, jak widzę takiego wsiadającego po imprezie do auta, to biore za mordę i przekazuje rodzinie. Trudno, życie ważniejsze niż chwilowe fochy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bolek #2555947 | 37.47.*.* 15 sie 2018 12:34

  Z jaką dokładnością działa alkomat. 0,3 promila w niektórych krajach UE to pikuś. Sami z siebie robicie pijaków,Tak dalej.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. oletczanin #2555148 | 37.47.*.* 14 sie 2018 09:16

  to jednak nie był motocykl tylko pierdziped i jakie uprawnienia ,oni mu wmawiali ze to motor a on ze trzezwy i nie na haju bo niebieska kokarda na aucie zobowiazuje

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. a takie tam #2554683 | 195.136.*.* 13 sie 2018 13:41

  Najczęściej pilnowana przez policję w Olecku jest ul. Łąkowa i Wiśniowa.Jak myślicie , dlaczego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages