Czarni Olecko nadal bez zwycięstwa

2018-08-25 22:43:46(ost. akt: 2018-08-26 22:18:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W meczu 4. kolejki Czarni Olecko na własnym boisku zmierzyli się z zamykającą tabelę Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Do przerwy beniaminek IV ligi prowadził 1:0, ale po zmianie stron goście wyrównali z rzutu karnego. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

W pierwszej połowie Czarni Olecko zdecydowanie przeważali. Mieli kilka wyśmienitych okazji na objecie prowadzenia, ale wynik 0:0 utrzymywał się do 30. minuty. Wówczas Dawid Cwalina uderzeniem głową zdołał pokonać bramkarza Drwęcy. Czarni próbowali pójść za ciosem, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W 46. min na boisko wszedł Arkadiusz Cichocki, który po krótkim rozbracie z piłką powrócił do oleckiej drużyny. Najlepszy strzelec Czarnych w poprzednim sezonie (w lidze okręgowej) miał kilka doskonałych okazji na podwyższenie wyniku, ale gola nie zdobył.

Tymczasem goście ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich wyniku i w 57. min wyrównali z rzutu karnego. Gola zdobył Paweł Olszewski, który chwilę później zobaczył drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Niestety przewaga jednego zawodnika nie pomogła Czarnym, którzy choć mieli kolejne sytuacje bramkowe, ale bramki nie zdobyli. Niewiele też brakowało, aby w doliczonym czasie sami stracili gola, ale dwukrotnie udanie interweniował bramkarz Marcin Grygo.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Tym samym Drwęca zdobyła pierwszy punkt w sezonie, a Czarni powiększyli swój dorobek tylko o punkt. Z dwoma punktami zajmują w tabeli 12. miejsce. Liderem jest Concordia Elbląg (12 pkt).

Skład Czarnych Olecko: Marcin Grygo – Maciej Kosiński (56 Maciej Głódź), Piotr Wiktorzak, Kacper Koniecko, Mateusz Wielgat – Dawid Skalski, Dawid Cwalina (53 Jan Bińczak), Mateusz Dzięgielewski, Jakub Kozłowski, Hubert Masiewicz (80 Jakub Jasiński) – Kamil Stawiecki (46 Arkadiusz. Cichocki)

Sędzią głównym sobotniego starcia Czarnych z Drwęcą był Paweł Jarguz (Mikołajki) na liniach pomagali mu Wojciech Jarguz (Mikołajki) oraz Krystian Chudzik (Giżycko).

Motor Lubawa - Tęcza Miłomłyn 1:0

W sobotę 1 września Czarni podejmują Tęczę Miłomłyn, która zajmuje w tabeli 16. miejsce.