Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nabiera rozpędu wyborcza machina - w Olecku czterech chętnych na fotel burmistrza

2018-08-28 09:30:11 (ost. akt: 2018-10-15 17:56:49)
Wybory samorządowe

Wybory samorządowe

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Poniedziałek był ostatnim dniem na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. W gminie Olecko zostały zarejestrowane pięć takich komitetów.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dużo wcześniej jednak wymaga się od przyszłych kandydatów zgłaszania komitetów. Już teraz wiemy, że Dobro Wspólne zgłosiło swój komitet, który będzie miał zasięg wojewódzki.

Natomiast w gminie Olecko komisarz wyborczy zarejestrował pięć komitetów:

- Komitet Wyborczy Wyborców Mała Ojczyzna Olecko (pełnomocnik wyborczy Józef Kunicki), z którego o reelekcję będzie się ubiegał obecny burmistrz Wacław Olszewski;

- Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Czekay (pełnomocnik wyborczy Maciej Juchniewicz), którego kandydatem na burmistrza jest Marcin Czekay;

- Komitet Wyborczy Wyborców Olecko Nasze Miasto (pełnomocnik wyborczy Edyta Karniej), którego kandydatem na burmistrza jest Karol Sobczak;

- Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Prawica Ziemi Oleckiej (pełnomocnik Marcin Wiszniewski), którego kandydatem na burmistrza ma być Marcin Roszko.

- Komitet Wyborczy Wyborców Mariusz Mazurkiewicz Jest Na Kogo Głosować (pełnomocnik wyborczy Mariusz Mazurkiewicz).

Nazwiska kandydatów są na razie nieoficjalne, ponieważ osoby ubiegające się o stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów muszą być oficjalnie zgłoszone do 26 września.

Gmina Świętajno:
Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Zakrzewskiego (pełnomocnik Urszula Zakrzewska),
Komitet Wyborczy Wyborców Małgorzata Zagrodzka (pełnomocnik Stanisław Fejfer).
Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Prawica Ziemi Oleckiej - kandydat na wójta Mariusz Luberecki

Gmina Kowale Oleckie:
Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Locmana

Natomiast obecny wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński prawdopodobnie wystartuje, podobnie jak poprzednio, z umocowaniem Dobra Wspólnego.


Do dnia 17 września 2018 r. do godz. 24:00 trwa zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a ewentualne drugie tury - 4 listopada.

Wyborcy będą głosować na pojedynczej karcie, tak zwanej płachcie. Karty będą miały rozmiar od A4 do A2.

Dodajmy, że Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 27 komitetów wyborczych, które zgłosiły kandydatów w więcej niż jednym okręgu. Natomiast w całym kraju komisarze wyborczy zarejestrowali prawie 9 tysięcy lokalnych komitetów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (403) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ważne #2602129 | 83.9.*.* 15 paź 2018 07:44

  Wacław Olszewski to na dzis najlepszy i jedyny kandydat na burmistrza. Z szacunkiem do innych kandydatów, ale panowie: jeszcze wasz czas nie nadszedł, może nigdy nie nadejdzie, ale "tu i teraz" olecczanie wiedzą, że będa głosowac na Wacława. Inni kandydaci kryja sie ze swym "dwore", jeden z kandydatów juz zapowiedział, że do urzędu wracają dawni "półwładcy": Heniek T, Elżbieta R. ze swoją córką i klanem rodzinnym. Inny kandydat ma za plecami skompromitowaną radną i znanego wielbiciela piwa, jeszcze inny kandydat wlecze ze sobą na plecach worek w postaci "wiecznie przegranego" Grzegorza. I to jest niby ta "zmiana"? Olecczanie mają prawo wiedzieć, jak to chce się ich wystrychnąć na politycznego dudka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Refleksje #2601855 | 83.9.*.* 14 paź 2018 17:34

  Wacław Olszewski to na dzis najlepszy i jedyny kandydat na burmistrza. Z szacunkiem do innych kandydatów, ale panowie: jeszcze wasz czas nie nadszedł, może nigdy nie nadejdzie, ale "tu i teraz" olecczanie wiedzą, że będa głosowac na Wacława. Inni kandydaci kryja sie ze swym "dwore", jeden z kandydatów juz zapowiedział, że do urzędu wracają dawni "półwładcy": Heniek T, Elżbieta R. ze swoją córką i klanem rodzinnym. Inny kandydat ma za plecami skompromitowaną radną i znanego wielbiciela piwa, jeszcze inny kandydat wlecze ze sobą na plecach worek w postaci "wiecznie przegranego" Grzegorza. I to jest niby ta "zmiana"? Olecczanie maja prawo wiedzieć, jak to chce się ich wystrychnąć na politycznego dudka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Pozdrawiam z Olsztyna #2601642 | 37.248.*.* 14 paź 2018 11:36

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Brawo Panie Marcinie to dla Pana przyjechał wczoraj do Olecka pan Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk z posłami i panami z sejmiku wojewódzkiego, to pan oświadczył , że wchodzi we wszystkie programy rządowe,że szanuje Pan każdy demokratycznie wybrany rząd. Pan nie jest w żadnej partii i taki prezent to aż serce się raduje. Alleluja i do przodu .

  2. wyborca #2601621 | 37.248.*.* 14 paź 2018 11:06

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Wczoraj w Olecku był Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, powiedział ze nie zna naszego burmistrza, nie przyjeżdżał do niego po środki finansowe, tylu było a naszego nie miał okazji poznać. Nasz Olszewski obrażony na rzad z powodu tego, ze peło przegrało, jego wsparciem był Komorowski i Cichoń z peło.Rozumiem , ze można mieś swoich, ale żeby nie starać się o fundusze na infrastrukturę przy tak wielkim zadłużeniu miasta to trzeba być matołem.

  3. Wacek to twój koniec #2601449 | 88.156.*.* 14 paź 2018 06:17

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Niech burmistrz rozliczy się z wielkiego nieróbstwa w dziedzinie mieszkań komunalnych. Przez ostatnich 12 lat nie zbudował ani jednego mieszkania komunalnego. Młodzi ludzie nie mają gdzie mieszkać muszą wyjeżdżać z Olecka. 21 października zakończmy tą żałosną kadencję burmistrza Olszewskiego. Koniec wacka.

  Pokaż wszystkie komentarze (403)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages