środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Policjanci z Holandii przestrzegali olecką młodzież

2018-09-12 14:58:32 (ost. akt: 2018-09-12 15:14:01)
Goście z Holandii odwiedzili też olecką komendę policji i spotkali się z komendantem powiatowym Andrzejem Żylińskim (pierwszy z lewej)

Goście z Holandii odwiedzili też olecką komendę policji i spotkali się z komendantem powiatowym Andrzejem Żylińskim (pierwszy z lewej)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w OLecku

Jak bezpiecznie podjąć pracę w Holandii? – na to pytanie odpowiadali przedstawiciele policji z Kraju Tulipanów podczas konferencji „Twoje Bezpieczeństwo - nasza sprawa – praca w Holandii”

Komenda Powiatowa Policji w Olecku przystąpiła do realizacji projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa - praca w Holandii”, którego głównym celem jest zapobieganie handlowi ludźmi.Wczoraj (11.09) w sali kina "Mazur" uczniowie klas maturalnych oraz przedstawiciele służb pomocowych dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą czyhać na osoby podejmujące pracę w Holandii.
Projekt realizowany jest we współpracy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji z policją holenderską i powstał w odpowiedzi na zwiększającą się w ostatnich latach skalę wykorzystywania ludzi poszukujących pracy za granicą.

Handel ludźmi, którego ofiarą padają coraz częściej także Polacy, to przestępstwo polegające na wykorzystywaniu człowieka, któremu towarzyszy naruszenie praw i godności, a jego formy mogą być różne: od przymusowej pracy, zmuszania do żebractwa, aż po wykorzystywanie seksualne i handel organami.

Głównym celem realizowanego projektu jest podniesienie świadomości osób zainteresowanych podjęciem pracy za granicą a działania podejmowane w ramach projektu polegają przede wszystkim na organizowaniu spotkań informacyjnych.

Wczoraj w oleckim ośrodku kultury Irena de Ruig – specjalistka do spraw migracji zarobkowej z garnizonu Oost Nederlands i Petra Casteleijn – specjalistka Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi z garnizonu Haaglanden omawiały zagadnienia dotyczące sytuacji na holenderskim rynku pracy, praw przysługujących pracownikom w tym kraju, zagrożeń czyhających na migrantów zarobkowych oraz prawnych sankcji przewidzianych w Holandii za popełnienie przestępstwa handlu ludźmi.

Funkcjonariuszki omawiały także procedury, jakie obowiązują policjantów w sytuacji podejrzenia, że mają do czynienia z ofiarą handlu ludźmi, wyjaśniały, że pokrzywdzony w takiej sytuacji ma szeroką pomoc.

W spotkaniach uczestniczył także mł. asp. Szymon Kapusta z Biura Prewencji KGP w Warszawie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ambasada Holandii w Warszawie #2579669 | 89.64.*.* 13 wrz 2018 16:29

  Informacje na temat bezpiecznej pracy i pobytu w Holandii znajdziecie również na naszej stronie internetowej: http://wholandii.pl/przed-wyjazdem/bezpi eczenstwo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kort #2579275 | 83.9.*.* 13 wrz 2018 08:06

  spadaj gamoniu z tego tematu, polityczny jad wylewaj do swego wiaderka, tu jest normalność, kołtunie opozycyjny!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Czy było tam #2579070 | 188.147.*.* 12 wrz 2018 20:27

  z 10 osób? Może takie spotkania trzeba trochę nagłośnić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. agation #2578971 | 83.9.*.* 12 wrz 2018 18:23

  Dziękuję.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Wyjazd #2578840 | 94.254.*.* 12 wrz 2018 15:41

  Bardzo fajnie. Bardzo fajnie! Dziękuję ci redakcjo głosu Olecka! Dziękuję Ci z całego serca, że dowiedziałem się po fakcie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages