Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Olecko: dzisiaj ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków

2018-09-20 13:38:33 (ost. akt: 2018-09-20 13:44:07)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Dzisiaj - 20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018. Nie zapomniały o nim maluchy z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku.

W Dniu Przedszkolaka dzieci z Przedszkola Krasnal wybrały się na spacer po Olecku. Wszystkie były ubrane na biało-czerwono, co jednocześnie było nawiązaniem do obchodów 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Po spacerze maluchy wróciły do przedszkola, gdzie dalej świętowano Dzień Przedszkolaka.

Przypomnijmy, że inicjatywa święta najmłodszych wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Później Dzień Przedszkolaka został ustanowiony uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013 roku i obecnie obchodzony jest w całej Polsce. Święto ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wysyłał specjalny list adresowany do polskich przedszkolaków. Oto jego treść:

Szanowni i Drodzy,
ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to bardzo ważne święto nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla rodziców, nauczycieli i wszystkich osób pracujących na rzecz dzieci. Jego obchody są wspaniałą okazją do podkreślenia wagi prawa dziecka do bezpieczeństwa, zabawy i szczęśliwego dzieciństwa oraz potrzeby wspierania jego rozwoju od najmłodszych lat.

Drogie Dzieci,
z okazji Waszego święta życzę Wam radości z poznawania siebie i świata, zarówno teraz – gdy jesteście mali, jak i w Waszym dalszym życiu. Niech czas spędzony w przedszkolu będzie dla Was niezwykłym doświadczeniem. Zdobywajcie wspaniałe przyjaźnie, dokonujcie wielkich odkryć oraz świetnie się bawcie. Pamiętajcie, że macie do tego prawo!

Szanowni Nauczyciele,
wierzę, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka będzie nie tylko radosnym dziecięcym świętem, ale także pretekstem do podjęcia szerokiej społecznej dyskusji o roli wczesnej edukacji oraz prawach i potrzebach małego dziecka. Wiele osób uważa, że wszystko zaczyna się w przedszkolu. To taki mały – wielki świat, w którym każdy kolejny krok jest nowy i bardzo ważny. Dziś nie trzeba już udowadniać, że pierwsze lata życia każdego człowieka warunkują jego dalszy rozwój i mają wyraźny wpływ na jego sukces w dorosłym życiu.

Praca nauczyciela, zwłaszcza wychowania przedszkolnego, jest zadaniem szczególnym i niezwykle odpowiedzialnym, dającym równocześnie wiele satysfakcji. Doceniam Państwa zaangażowanie w wychowanie kolejnych młodych pokoleń, dziękuję także za cały wysiłek i serce jakie Państwo wkładacie w swoje działania. Trzymam kciuki, by nigdy nie brakowało Wam energii i pasji. Życzę radości ze współpracy z przedszkolakami i ich rodzicami.
Drodzy Rodzice,
życzę Wam, by Wasze dzieci wychodziły i wracały do domu z uśmiechem na twarzach, zaś Wy sami mieli poczucie, że przedszkole to bezpieczne, sprzyjające rozwojowi i poznawaniu świata miejsce.

Mam nadzieję, że to święto będzie dla wszystkich wyjątkowym czasem, pełnym radości i uśmiechu, a każdy dzień spędzony w przedszkolu wielką niezapomnianą przygodą. Niech tutaj spełniają się Wasze marzenia – te duże i te małe.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Marek Michalak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sylwia #2584872 | 83.6.*.* 20 wrz 2018 21:38

    Dla mnie przedszkole to idealna sprawa.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages