Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Olecko - Nasze Miasto odkryło karty

2018-09-21 00:55:20 (ost. akt: 2018-10-15 17:59:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Na miesiąc przed pierwszą turą wyborów samorządowych odbyła się oficjalna prezentacja kandydatów na radnych i założeń programowych KWW Olecko - Nasze Miasto, na czele którego stoi kandydat na burmistrza - Karol Sobczak.Podczas spotkania w sali kina „Mazur” zostali oficjalnie przedstawieni kandydaci na radnych do Rady Miejskiej w Olecku z drużyny KWW Olecko – Nasze Miasto. Z list tego komitetu z czterech okręgów wyborczego wystartuje 29 kandydatów (średnia wieku niespełna 39 lat – najniższa spośród wszystkich pięciu komitetów wyborczych).

Są nimi: Sobczak Karol (46 l.), Kijak Monika (47), Mackiewicz Joanna (26), Dziubiński Jakub (24), Bielawski Rafał Cezary (43), Łęgowski Grzegorz (40), Wiszniewski Michał 37), Daniłowicz Joanna (39);
Nowik Alicja (31), Wójcik Michał (28), Maciejewska Daria (30), Truchan Marek (52), Barszczewska Martyna (25), Karniej Krzysztof (50), Grygo Marcin (24),
Giełazis Paweł (38), Rutkowski Jerzy (57), Klimaszyński Paweł (33), Maciąg Renata Małgorzata (53), Szmyt Marta (39), Grzeszczyk Kleopatra Małgorzata (44), Karaś Grzegorz (32);
Bondarenko Dawid (37), Burba Bernard (55), Jagłowski Witold (59), Nalbach Katarzyna (35), Chlebus Ewelina (28), Nawrocka Edyta (42), Krupiński Konrad (32).

Ostatni na scenie pojawił się lider komitetu – Karol Sobczak, który oprócz walki o mandat radnego miejskiego, kandyduje na fotel burmistrza Olecka.
Jeszcze jeszcze niespełna rok temu pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej (24 listopada 2017 r. złożył rezygnację z pełnionej funkcji i wystąpił z Klubu Radnych Mała Ojczyzna Olecko).

Karol Sobczak
od razu wyjaśnił, dlaczego po 11 latach rozeszły się jego drogi z obecnym burmistrzem Olecka.
- Przez te 11 lat współpracy nauczyłem się bardzo wiele, było wiele rzeczy bardzo dobrych, dobrych, ale myślę, że również rzeczy złe, które chciałbym dzisiaj poprawiać, zmieniać, bo według mnie niektóre należy korygować. Przez taki okres wszyscy podlegamy zmianom (…) i rok temu musiałem zadać sobie pytanie - czy dalej to, co jest w Małej Ojczyźnie jest moje, czy ja się z tym zgadzam, czy to jest kierunek, ta filozofia, ten styl zarządzania, z którym się zgadzam, bo jeżeli nie, to należałoby się rozstać. I taką męską decyzję podjąłem - myślę że w sposób kulturalny, odważny, i z panem Wacławem Olszewskim się rozstaliśmy. Takie jest życie, coś się kończy, coś się zaczyna - mówi Karol Sobczak.


Lider KWW Olecko- Nasze Miasto zaprezentował też najważniejsze założenia programowe komitetu, które zawierają się w siedmiu sferach i m.in. dotyczą: rozwoju przedsiębiorczości, poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, działań w zakresie ochrony zdrowia, integracji z osobami niepełnosprawnymi, starszymi i potrzebującymi wsparcia, działań i inwestycji proekologicznych, rozwoju bazy turystyczno-sportowej i działania dotyczących kultury, a także rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, w tym poprawy komunikacji z mieszkańcami.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (295) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Małgorzata #2603536 | 83.9.*.* 16 paź 2018 19:35

  Będę głosować za burmistrzem Olszewskim, to najlepszy kandydat. Ale mam też i radę dla niego, żeby sięgnął po nowych ludzi, bo niektórzy z jego kierowników czy dyrektorów juz przestali pracowac dla olecczan, a skupili się na ochronie własnego stołka. Druga uwaga to ,żeby rozmawiał pan burmistrz więcej z ludźmi, a będzie miał informacje prosto od nas, my tego oczekujemy. A tak na końcu, to prosze dalej pracować dla Olecka, potrzebujemy spokoju i rozwoju.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dość #2602925 | 16 paź 2018 08:38

  Sobczak = Olszewski, czyli dalej to samo, wszystko ściema pod publiczkę

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. to są pytania #2602471 | 83.9.*.* 15 paź 2018 15:32

  dlaczego Sobczak nie chce ujawnić, kto zajmie stołki w razie jego wygranej? jaka rola przypadnie Henrykowi T, znanemu olecczanom z nadzwyczajnej "pracowitości", jaka rola przypadnie klanowi rodzinnemu R. w zamian za poparcie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Olecczanin #2602109 | 37.248.*.* 15 paź 2018 07:03

   Czekaj ty lepiej graja od Olecka z daleka trzymaj się, wstyd, ze taki młody a zajmuje się ze starym lewackim betonem.Nie dla lewicy, a myślałem ze z ciebie będą ludzie.Mając na liście rozklekotanego renciste wcześniej milicjanta az mnie skrzywiło jak zobaczyłem.Przypomniało mi się jak węszył tu i tam i inne sprawy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. uwaga #2601861 | 83.9.*.* 14 paź 2018 17:42

   Wacław Olszewski to na dzis najlepszy i jedyny kandydat na burmistrza. Z szacunkiem do innych kandydatów, ale panowie: jeszcze wasz czas nie nadszedł, może nigdy nie nadejdzie, ale "tu i teraz" olecczanie wiedzą, że będa głosowac na Wacława. Inni kandydaci kryja sie ze swym "dwore", jeden z kandydatów juz zapowiedział, że do urzędu wracają dawni "półwładcy": Heniek T, Elżbieta R. ze swoją córką i klanem rodzinnym. Inny kandydat ma za plecami skompromitowaną radną i znanego wielbiciela piwa, jeszcze inny kandydat wlecze ze sobą na plecach worek w postaci "wiecznie przegranego" Grzegorza. I to jest niby ta "zmiana"? Olecczanie maja prawo wiedzieć, jak to chce się ich wystrychnąć na politycznego dudka.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (295)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages