Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Uczniowie I LO w Olecku wybrali się na ponadczasowe "love story"

2018-09-26 14:14:10 (ost. akt: 2018-09-26 14:23:08)

Autor zdjęcia: Archiwum I LO w Olecku

W piątek 21 września klasa IIc wraz z opiekunami: Emilią Przemielewską, Oksaną Korzun oraz Mariuszem Bartnickim udali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na musical pt. „Doktor Żywago”- dzieło uznane za jedną z najpiękniejszych w literaturze światowej historii o miłości.

Pełne emocji, ponadczasowe „love story” oczarowuje i porusza do głębi. Zawiłe losy tytułowego bohatera, Jurija Żywago i jego kochanki Lary Guichard, rozgrywają się na tle historycznych przemian XX-wiecznej Rosji.

W rolach głównych mogliśmy zobaczyć i posłuchać: Jurij Żywago - rewelacyjny Łukasz Zagrobelny, Lara Guichard - Paulina Janczak oraz Tonia Gromieko - Monika Ziółkowska.

W pozostałych rolach wystąpili: Pasza Antipow/Strielnikow - Tomasz Bacajewski, Wiktor Komarowski - Tomasz Steciuk i inni.

„Doktor Żywago” nie jest wyłącznie historią burzliwego romansu, nagłych porywów serca, ale opowieścią o uczuciach, towarzyszących trudnym wyborom. W istocie spektakl to wielkie wyznanie miłości – aktualne bez względu na czasy i miejsce.
Monumentalna scenografia obrazuje dni upadku caratu i narodziny sowieckiego imperium, a atmosferę wojennej zawieruchy realistycznie kreślą zbiorowe sceny batalistyczne z oryginalną choreografią. Bogatej oprawie scenicznej musicalu towarzyszyła rozbudowana warstwa muzyczna, w której słychać echa klasycznej muzyki XX-wiecznych kompozytorów rosyjskich.

Uczniowie I LO są zachwyceni musicalem i zapewniają, iż nie jest to jeszcze ich ostatnie spotkanie z OiFP!
Katarzyna Mrozowska

	http://m.wm.pl/2018/09/orig/2-496791.jpg
	http://m.wm.pl/2018/09/orig/3-496792.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages