Konrad Konewko najlepszy na turnieju w Rękusach

2018-09-28 10:50:02(ost. akt: 2018-09-28 11:00:13)

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Czarni Olecko

W Rękusach odbył się XVI Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Konrad Konewko z klubu Czarni Olecko.
W zawodach wzięło udział 30 szachistów. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund i z tempem gry 15 minut na partię. Za zwycięstwo przyznawano 3 punkty, za remis 2 punkty, a przegraną 1 punkt.

Klub MLKS Czarni Olecko reprezentowali:
- kl 0-III: Julia Milewska (SP nr 3) i Olaf Giełazis (SP nr 1),
- kl. IV-VIII: Wiktor Raszkowski (SP nr 4), Maksymilian Hanc, Oskar Mentel i Julia Mentel (wszyscy SP nr 3)
- seniorzy: Konrad Konewko

W klasyfikacji generalnej zwyciężył miejsce zajął Konrad Konewko (26 pkt), a trzecie Wiktor Raszkowski (24 pkt).

W kategorii kl. IV-VIII pierwszy był Wiktor Raszkowski, drugie miejsce zdobył Maksymilian Hanc (19 pkt.). 7. miejsce przypadło Oskarowi Mentelowi (17 pkt), a 12. zajęła siostra Oskara, Julia (16 pkt.).

W młodszej grupie Julia Milewska (16 pkt.) zajęła 2. miejsce, a Olaf Giełazis (11 pkt.) uplasował się na 4. miejscu. Olaf okazał się najmłodszym zawodnikiem zawodów.

W ramach turnieju prowadzono także klasyfikację najlepszej szkoły, do której liczono wyniki trzech najlepszych uczniów danej szkoły.

Uczniowie SP nr 3 w Olecku zdobyli 52 pkt. i zajęli 2. miejsce, przegrywając jedynie z uczniami z SP w Rękusach o zaledwie punkt.

Tradycyjnie w przerwie zawodów Organizator, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Wirek, przygotował ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.