Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Wyjątkowe wakacje nauczycieli ZST w Olecku

2018-09-28 12:11:44 (ost. akt: 2018-09-28 12:20:36)

Autor zdjęcia: Archiwum ZST w Olecku

20 pedagogów z Zespołu Szkół Technicznych wyjechało w sierpniu do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec, by tam uczyć się języka danego kraju w szkołach językowych. Zdobyte umiejętności będą wykorzystywać w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Nauka języka angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego pochłonęła w czasie wakacji nauczycieli ZST w Olecku. 20 pedagogów z tej szkoły wyjechało w sierpniu do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec, by tam uczyć się języka danego kraju w szkołach językowych, często w grupach międzynarodowych, co było dodatkowym wzbogacającym doświadczeniem, a także w różnych sytuacjach życia codziennego.

Nauczyciele mieli okazję poznać również kulturę danego kraju, przyjrzeć się życiu mieszkańców oraz różnicom kulturowym i obyczajowym. Zwiedzili również wiele ciekawych miejsc w Bristolu i Londynie, nauczyciele w Hiszpanii podziwiali Malagę, Costa del Sol i Gibraltar, a grupa w Hamburgu miała okazję poczuć klimat tego cudownego miasta, które ma więcej kanałów niż Wenecja. Spotkali tam ważnego dla Mazur pisarza – Arno Surminskiego, a ich przewodnikiem był wyjątkowy Hamburczyk – Jan Dolny.

Zdobyte umiejętności, wiedzę i doświadczenia kadra ZST będzie wykorzystywać w praktyce w kolejnych miesiącach już na miejscu w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Udział w projekcie poszerzył wiedzę jego uczestników na temat kultury i cywilizacji poszczególnych krajów europejskich, wpłynął na kształtowanie się postawy tolerancji i poszanowania innych kultur,
a także pogłębienie poczucia tożsamości europejskiej.

Mocną stroną kursu językowego była różnorodność ciekawych materiałów szkoleniowych oraz sposób prowadzenia zajęć przez wykładowców, których cechowały wysokie kompetencje, kreatywność oraz pełen profesjonalizm. Dopełnienie całości była przyjazna, miła i życzliwa atmosfera w trakcie szkolenia.
Katarzyna Kaczor ZST
http://m.wm.pl/2018/09/orig/3z-497274.jpg
http://m.wm.pl/2018/09/orig/2z-497275.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages