Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Stypendia burmistrza Olecka rozdane

2018-10-04 13:09:45 (ost. akt: 2018-10-04 19:04:45)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W czwartek (4.10) podczas uroczystej gali w Regionalnym Ośrodku Kultury burmistrz Olecka Wacław Olszewski wręczył 53 uczniom stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2017/2018.



Stypendia za osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2017/2018:
- Julia Anna Kuprewicz – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych
- Daria Dwojakowska – laureatka etapu centralnego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii gimnazjów oraz laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów dotychczasowych gimnazjów,
- Jakub Dzikielewski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów dotychczasowych gimnazjów
- Daniel Murawski – finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów szkół podstawowych,
- Mateusz Polakowski - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych.

Stypendium Burmistrza Olecka za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie artystycznej w roku szkolnym 2017/2018:
- Zuzanna Kruszniewska - wiele sukcesów na Ogólnopolskich Turniejach tańca w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich,
- Piotr Kaszuba - wiele sukcesów na Ogólnopolskich Turniejach tańca w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich.


Stypendium Burmistrza Olecka za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie sportu w roku szkolnym 2017/2018:
- Wojciech Tomczyk – 1. miejsce w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce U18/U20 w Toruniu,
- Aleksandra Chmielewska – 1. miejsce na Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach kat. E i D w Kościerzynie w konkurencji 50 BF w kategorii D, w konkurencji 100 BF w kategorii D, w konkurencji 200 BF w kategorii oraz 2. miejsce w konkurencji 400 BF w kategorii D,
- Szymon Machnikowski – 1. miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Warmińsko-Mazurskiego SZS w tenisie ziemnym chłopców szkół podstawowych kl. IV-VI,
- Adam Machnikowski – 1. miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Warmińsko-Mazurskiego SZS w tenisie ziemnym chłopców,
- Gabriela Biszewska – 2. miejsce na Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach kat. E i D w Kościerzynie, w konkurencjach: 25 PW w kategorii D, BF w kategorii D, 50 PP w kategorii D , 100 BF w kategorii D,
- Paweł Kuszewski – 1. miejsce w kategorii wiekowej do lat 14 (młodzik) na Mistrzostwach Polski Klasy Cadet w Krynicy Morskiej,
- Maksymilian Gałkowski – 2. miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach – North Cup – Lega Olecko 2017 w konkurencjach: 25 AP w kategorii E oraz 100 SF w kategorii E,
- Igor Max Szejnoga – 2. miejsce w konkurencji 25 PW w kategorii E oraz 3. miejsce w konkurencji 50 PP w kategorii E na Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach kat. E i D w Kościerzynie,
- Kacper Kłoczko – 1. miejsce w konkurencji na 1000 m na Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Warmińsko-Mazurskiego SZS w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców oraz 1. miejsce na 1000 m na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce w 2018 w Olecku,
- Filip Drażba – 1. miejsca w konkurencjach 400 i 800 PP w kategorii 17 lat i młodsi oraz 2. miejsca w konkurencjach 400 PP i 800 PP w kategorii open na Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Pływaniu w Płetwach kat. B i C w Gliwicach; powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na rok 2018,
- Piotr Modzelewski – 1. miejsca w konkurencjach 100 PW oraz 200 PP w kategorii 17 lat i młodsi, 2. miejsca w konkurencjach 100 PP, 100 PW i 200 PP w kategorii Open, 2. miejsca w konkurencjach 50 PW i 100 PP w kategorii 17 lat i młodsi na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów kat. B i C w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach; powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na rok 2018,
- Hubert Modzelewski – 2. miejsce w konkurencji 1250 BF kategorii D na Mistrzostwach Polski w Długodystansowym Pływaniu w Płetwach w Gniewinie,
- Dawid Kosiński – w dyscyplinie drużynowej – 1. miejsce dla SP 3 w Finale Wojewódzkiego Turnieju Warmińsko-Mazurskiego SZS o Puchar Orlika w Piłce Nożnej Chłopców rocznik 2005 i młodsi w Nowym Mieście Lubawskim,
- Antoni Witkowski – 1. miejsca w konkurencjach 100 BF, 200 BF, 400 BF w kategorii E na Mistrzostwach Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach – North Cup – Lega Olecko 2017,
- Antoni Miszczak – 2. miejsce w kategorii mini kyorugi (walka sportowa) oraz III miejsce w kategorii dwubój techniczny na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w Olecku,
- Dawid Mitin – 2. miejsca w konkurencjach 200 BF i 400 BF w kategorii 15 lat i młodsi na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów kat. B i C w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach,
- Maciej Wędołowski – w dyscyplinie drużynowej 1. miejsce dla SP3 w Finale Wojewódzkim Turnieju Warmińsko-Mazurskiego SZS o Puchar Orlika w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2005 i młodsi w Olecku,
- Ada Adamska – 1. miejsce w konkurencji 25 AP w kategorii E, 2. miejsca w konkurencjach 50 BF, 200 BF, 200 SF, w kategorii E oraz III miejsce w konkurencjach 100 BF i 100 SF w kategorii E na Mistrzostwach Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach – North Cup – Lega Olecko 2017,
- Tomasz Dawid Kaszkiel – 1. miejsce w konkurencji 800 PP w kategorii 15 lat i młodsi oraz 2. miejsce w konkurencji 800 PP w kategorii 17 lat i młodsi na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów kat. B i C w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach,
- Wiktoria Jackiewicz – 1. miejsce na 600 metrów dziewcząt z roczników 2005-2007 na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce w Olecku,
- Klaudia Maria Jackiewicz – 1. miejsce w pchnięciu kulą 2 kg dziewcząt z roczników 2003-2004 na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LSZ w Lekkiej Atletyce w Olecku,
- Rozalia Mikielska – 1. miejsce w kategorii mini kyorugi (walka sportowa) na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w Olecku oraz 1. miejsce w kategorii dziewcząt z klas IV-VI na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady,
- Daria Dźwilewska – 2. m-ce w kategorii dziewczęta 13 lat w konkurencji rzut piłeczką palantową na XXIV Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi, Mistrzyni Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w konkurencji rzut piłeczką palantową,
- Dominika Kosakowska – 2. miejsce w kategorii dziewczęta 12 lat w konkurencji rzut piłeczka palantową na XXIV Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi,
- Igor Woroniecki – 2. m-ce w kategorii chłopcy 12 lat w konkurencji rzut piłeczką palantową na XXIV Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi,
- Nikola Jurek – 1. miejsce dla SP3 w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci Warmińsko-Mazurskiego SZS w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt rocznik 2005 i młodsze w Lubawie,
- Filip Szmyt – 1. miejsce w konkurencji 50 PP w kategorii D, 2. miejsce w konkurencji 100 PP w kategorii D oraz 3. miejsca w konkurencjach 400 BF i 200 BF w kategorii D na Mistrzostwach Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach – North Cup – Lega Olecko 2017,
- Paweł Masalski – 5. miejsce w konkurencji 200 BF oraz 7. miejsce w konkurencji 400 BF na Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach w Instanbule; powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na rok 2018,
- Weronika Olszewska – 1. miejsce dla SP 3 na Mistrzostwach Województwa w Piłce Koszykowej Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych „Moje Boisko Orlik 2012” w Piszu,
- Natasza Wiszniewska – Finał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych „Moje Boisko Orlik” w Bartoszycach,
- Gabriela Torebko – 1. miejsce w konkurencji 60m na Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Warmińsko-Mazurskiego SZS w Indywidualnych Zawodach lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców w Olecku oraz 1. miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce w 2018 w Olecku,
- Wojciech Nowik – 3. miejsce w kategorii kategoria mini kyorugi (walka sportowa) na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w Olsztynie,
- Olaf Antkiewicz – dyscyplina drużynowa, 1. miejsce dla SP 3 w Finale Wojewódzkiego Turnieju Warmińsko-Mazurskiego SZS o Puchar Orlika w Piłce Nożnej Chłopców rocznik 2005 i młodsi w Nowym Mieście Lubawskim,
- Kinga Kuklińska – 3. miejsce w kategorii kumite dziewcząt 14-15 lat do 50 kg na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Varnie, 1. m-ce w kategorii kumite juniorek młodszych do 50 kg w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w 2017 r. oraz 1. m-ce w kategorii kumite do 50 kg oraz kategorii kata w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w 2018 r.,
- Piotr Gibowicz – 1. miejsce w kategorii kumite juniorów młodszych do 55 kg na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin w Olsztynie,
- Jakub Skowroński – 3. miejsce w kategorii kumite juniorów do 70 kg na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w Zamościu,
- Martyna Grygo – 3. miejsce w kategoria kumite juniorek do 50 kg na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w Zamościu, 1. m-ce w kategorii kumite juniorek młodszych do 45 kg w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin w 2018 r.,
- Dominika Wojciechowska – 2. m-ce w kategorii juniorek młodszych do 50 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w Lublinie,
- Piotr Maciej Waszkiewicz – 1. miejsce w kategorii kumite młodzików powyżej 60 kg na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin w Olsztynie,
- Jakub Gościewski - 1. m-ce w kategorii kumite juniorów młodszych do 45 kg na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin w Olsztynie,
- Wiktor Żenda – 1. miejsca w konkurencjach: 200 BF, 100 BF i 50 BF w kategorii D na Mistrzostwach Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach – North Cup – Lega Olecko 2017,
- Julia Butkiewicz – 1. miejsce w kategorii dwubój techniczny oraz 3. miejsce w kategorii kyorugi na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Taekwondo Olimpijskim w Olecku,
Kacper Łapiński– dyscyplina drużynowa, 1. miejsce dla SP3 w Finale Wojewódzkim Turnieju Warmińsko-Mazurskiego SZS o Puchar Orlika w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2005 i młodsi w Olecku,
- Karolina Barszczewska – 1. miejsce w kategorii kyorugi kobiet do 44 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim w Pleszewie,
- Maja Jeglińska – 1. miejsce w skoku w dal na Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Warmińsko-Mazurskiego SZS w Indywidualnych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt i chłopców w Olecku,
- Natalia Hatalska – 1. miejsce w konkurencji 50 PP w kategorii 15 lat i młodsi, 2. miejsca w konkurencjach 100PP,200PP, 50 PW w kategorii 15 lat i młodsi na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Pływaniu w Płetwach kat. B i C w Gliwicach, powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na rok 2018, udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach Instanbule w Turcji w 2018 r. w sztafecie 4 x 50 m, sztafeta uplasowała się na 4. m-cu.

Stypendia Burmistrza Olecka przyznawane są w ramach realizacji  lokalnego programu wspierania edukacji szczególnie uzdolnionych uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Olecko.

Stypendyści otrzymali jednorazowe stypendium w wysokości od 500 do 1500 zł.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. emerytka #2598016 | 83.9.*.* 9 paź 2018 16:00

    Wszystko, co doskonałe dojrzewa powoli.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zegnam #2597708 | 93.176.*.* 9 paź 2018 08:36

    Ech nie ma to jak skonczyc kilka fakultetow ,ciagle bla,bla ,bla i nic z tego nie wynika

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. zegnam #2597707 | 93.176.*.* 9 paź 2018 08:34

    Czyz w biblii Bog nie mowi JESTEM BOGIEM ITD?Smieszcie mnie .Bog jest Bogiem wszystkich ludzi ,bo ich stworzyl ,a ojcem ,dziadkiem i pradziadkiem konkretnych osob

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Jan #2597659 | 83.9.*.* 9 paź 2018 07:23

    Gratulacje dla utalentowanych dzieciaków i młodziezy ! Gratulacje, jesteście przyszłością tego miasta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. zosia #2595880 | 91.233.*.* 6 paź 2018 17:41

    Brawo Julka Kuprewicz! Brawa dla szkoły i rodziców! Gratulacje całej reszcie!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (18)

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages