Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Rozpoczęła się budowa świetlicy wiejskiej i remizy w Gąskach

2018-10-07 01:46:50 (ost. akt: 2018-10-07 02:10:37)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W Gąskach rozpoczęła budowa świetlicy wiejskiej wraz z remizą strażacką dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Inwestycja ma być zakończona w 2019 roku i będzie kosztowała ponad 1,11 mln zł.W sobotę 6 października odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania placu budowy świetlicy wiejskiej wraz z boksem garażowym dla OSP Gąski. Wzięli w niej udział: burmistrz Olecka Wacław Olszewski, komendant powiatowy PSP w Olecku Robert Wiśniewski, komendant gminny OSP Jerzy Gołembiewski, sołtys Gąsek Alicja Stefanowska, prezes OSP Gąski Ignacy Sadłowski, przedstawiciele OSP Plewki oraz mieszkańcy Gąsek.

- Od wielu lat strażacy ochotnicy marzyli, aby w Gąskach powstała nowa strażnica, a wszyscy mieszkańcy wsi, aby mieć świetlicę wiejską. Dzisiaj te marzenia powoli się realizują. Już wcześniej zdecydowaliśmy, że w tym roku, bez względu na to czy uda się otrzymać dofinansowanie unijne, czy też nie, będziemy budować remizę strażacką wraz ze świetlicą wiejską z prawdziwego zdarzenia, podobną do tej, jaka jest w Borawskich. Całą inwestycję rozłożyliśmy na dwa lata i zakończymy ją w 2019 roku. W tym roku wydamy na ten cel prawie 500 tys. zł i będzie wykonany stan surowy. Mam nadzieję, że to miejsce zintegruje i zjednoczy całą wieś. Złożyliśmy też wniosek do Programu Litwa – Polska i jeśli otrzymamy dofinansowanie, to w przyszłym roku zakupimy dla OSP w Gąskach nowy samochód strażacki. Jeśli nie otrzymamy tego dofinansowania, to będziemy myśleć o zakupie używanego pojazdu w dobrym stanie, tak jak w Szczecinkach lub pomyślimy o innych źródłach dofinansowania – mówi burmistrz Wacław Olszewski.

Plac budowy poświęcił nowy proboszcz parafii w Gąskach ksiądz Władysław Napiórkowski.

W trakcie spotkania rozmawiano też o potrzebie powołania społecznego komitetu, który zajmie się akcją związaną z ufundowaniem i nadaniem sztandaru jednostce OSP w Gąskach.

Budynek świetlicy wiejskiej z boksem garażowym w Gąskach będzie miał kubaturę 1601 m³; powierzchni zabudowy 265,94 m²; powierzchnię użytkową 222 m², w tym powierzchni użytkowa świetlicy 143,46 m², a boksu garażowego 79 m². Przewidziano też zakupienie podstawowego wyposażenia m.in.: stołu świetlicowego i konferencyjnego, regału bibliotecznego oraz wykonanie zabudowy aneksu kuchennego z płytą indukcyjną i lodówką.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages