Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Serce za serce - Dzień Edukacji Narodowej w I LO w Olecku

2018-10-19 09:48:35 (ost. akt: 2018-10-19 10:12:50)

Autor zdjęcia: Archiwum I LO w Olecku

Dzień Edukacji Narodowej - w naszym liceum uroczystość z tej okazji odbyła się 16 października 2018 r.

W uroczystości wzięli udział nauczyciele i pracownicy szkoły, licznie przybyli nauczyciele emeryci oraz uczniowie. Swoją obecnością zaszczycili również zaproszeni goście: starosta olecki Marian Świerszcz i przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Łabanowska.Uroczystość rozpoczęła dyrektor Katarzyna Kamińska, która przekazała wszystkim nauczycielom najlepsze życzenia. Odczytała również list dawnego absolwenta liceum, który dzielił się wspomnieniami z lat szkolnych i podkreślał znaczenie edukacji w dalszym życiu.

Następnie głos zabrali przybyli goście, składając gronu nauczycielskiemu życzenia zdrowia i dalszej owocnej pracy.

Nagrody z okazji Święta w tym roku szkolnym nagrodę starosty otrzymali: Wojciech Pilichowski, Emilia Przemielewska i Robert Smyk, nagrodę Dyrektora: Barbara Domysławska, Elżbieta Guziejko, Paweł Kurowski, Zbigniew Stefanowski i Teresa Woźniak.

W dalszej kolejności odbyła się część artystyczna. Uczniowie przypomnieli genezę Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawili teksty liryczne i humorystyczne, dotyczące nauczania i wychowania. Recytowali wiersze o tematyce edukacyjnej. Były to utwory: „Pan od przyrody” Z. Herberta, „Łacina” J. Tuwima i „Modlitwa wychowawcy” autorstwa J. Korczaka. Przypomniano też metody wychowawcze stosowane na przełomie XIX i XX wieku, które miały przestrzegać przed skutkami niegrzecznego zachowania i nieposłuszeństwa wobec rodziców. Część ta była przeplatana utworami muzycznymi.

Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli nauczycielom życzenia oraz ciasteczka z napisem „Serce za serce”.

Nauczyciele, w myśl słów J. Korczaka z wiersza „Modlitwa wychowawcy”, z głębi serca życzyli uczniom:
„Daj dzieciom dobrą dolę, daj wysiłkom ich pomoc, ich trudom błogosławieństwo. Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą, ale Najpiękniejszą”.

Nad organizacją uroczystości, z ramienia Samorządu Uczniowskiego, czuwali: Mariusz Bartnicki, Paweł Kurowski i Emilia Przemielewska.

Mariola PezowiczPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages