Olecczanka Kinga Kuklińska wicemistrzynią Polski!

2018-10-20 23:13:33(ost. akt: 2018-10-20 23:30:41)
Kinga Kuklińska (pierwsza z lewej) na podium Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Kinga Kuklińska, zawodniczka Oleckiej Szkoły Sztuk Walki, zajęła 2. miejsce w kumite juniorek młodszych do 50 kg w Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w Tarnowskich Górach.
W Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin w Tarnowskich Górach wzięło udział 260 zawodników z 80 klubów całej Polski.

Olecko reprezentowała na turnieju trzyosobowa ekipa zawodników: Kinga Kuklińska, Martyna Grygo i Piotr Gibowicz wraz z trenerem Wojciechem Rejteradą.

Kinga Kuklińska, startująca w licznej i mocno obsadzonej kategorii kumite juniorek młodszych do 50 kg (wystartowało w niej 26 zawodniczek), wywalczyła wicemistrzostwo Polski po stoczeniu pięciu bardzo dobrych walk. Olecczance niewiele zabrakło także do medalu w kategorii kata juniorek młodszych - zajęła 4. miejsce na 35 startujących zawodniczek.

Bardzo dobrze spisała się pozostała dwójka olecczan, która odpadła z turnieju dopiero przed strefą medalową - Martyna Grygo uplasowała się ostatecznie na piątym miejscu po stoczeniu trzech bardzo dobrych walk, a Piotr Gibowicz również stoczył trzy dobre pojedynki i zajął 6. miejsce.