Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Policyjne akcja „Znicz 2018”. Zmiany w organizacji ruchu

2018-10-31 13:11:00 (ost. akt: 2018-10-31 13:24:27)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Od 31 października do 4 listopada będą trwały wzmożone działania prewencyjno - kontrolne w ramach ogólnopolskiej akcji „Znicz 2018”. Policjanci będą nadzorować drogi prowadzące do cmentarzy i położone w ich pobliżu, na których może dochodzić do zakłócenia płynności ruchu.

Policjanci ruchu drogowego w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach będą czuwali nad bezpiecznym przemieszczaniem się na trasach. Policjanci oprócz stałego nadzoru nad zachowaniami wszystkich uczestników ruchu będą  na bieżąco eliminowali utrudnienia w poruszaniu się po drogach. Tam, gdzie będzie taka potrzeba pokierują ręcznie ruchem, rozładują tworzące się w miejscach dojazdowych do cmentarzy zatory. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierujących, zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz przede wszystkim stosowanie się do obowiązujących przepisów.

By ten czas upłynął w spokojnej atmosferze, by każdy z nas dotarł bezpiecznie  do celu, by bezpiecznie wrócił do domu, by każdy znalazł chwilę na zadumę i  spotkanie z rodziną przy grobach bliskich musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o  wzajemnym szacunku na drodze, o przygotowaniu aut do długich podróży i o tym, by stosować się do przepisów.

Bądźmy także czujni przygotowując się do tego szczególnego dnia, podczas sprzątania nagrobków. Pamiętajmy, że to złodziej będzie nas pilnował i czekał na dogodną dla
niego sytuację. Odkładając torebkę w nieodpowiednie miejsce bez nadzoru nawet nie zdążymy się zorientować kiedy ją utracimy a z nią dokumenty, pieniądze, telefon.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU
Z uwagi na wzmożony ruch przy nekropoliach zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

W dniu 29.10 w Olecku na ul. Gołdapskiej wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. W tym rejonie odwiedzającym olecki cmentarz zostanie wyznaczony parking przy sklepie Biedronka.

W Kowalach Oleckich na ul. Kościuszki na trasie Gołdap – Olecko, droga krajowa nr 65, będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na poboczu drogi po stronie cmentarza.

Natomiast w rejonie cmentarza pomiędzy miejscowościami Ślepie i Gąski zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi oraz stopniowe ograniczenie prędkości od 70 do 50 km/h.

Policjanci przypominają pieszym, jak bardzo ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Po południu, czy wieczorem ubrani w odzież ciemnego koloru jesteśmy dla kierowców niewidoczni. Opaska na ręku, przypięty do płaszcza świecący znaczek sprawią, że zaistniejemy na drodze.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages