Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Marszałek Piłsudski będzie miał w Olecku swój pomnik

2018-11-06 09:13:59 (ost. akt: 2018-11-06 09:50:31)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W najbliższą niedzielę 11 listopada w Olecku zostanie odsłonięty Pomnik Niepodległości. Uroczystość jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Olecku, obok różnorodnych działań naukowych, kulturalnych i sportowych, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Olecku, 100. rocznica odzyskania niepodległości będzie uczczona postawieniem pomnika, który będzie przedstawiać popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego.

Program uroczystości:

godz. 10.00 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny - kościół NMP KP w Olecku

Po Mszy Świętej odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów w miejscach pamięci:
- tablicach w kruchcie kościelnej,
- krzyżu misyjnym,
- pomniku papieża Jana Pawła II,
- Pomniku Niepodległości (po uroczystości jego odsłonięcia),
- Pomniku Wdzięczności.

Uroczystości odbędą się z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego. Pod Pomnikiem Wdzięczności odczytany zostanie Apel Pamięci oraz oddana salwa honorowa.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do wicher #2618146 | 83.6.*.* 6 lis 2018 18:58

  dzis komentarz w "Gońcu Oleckim", przeczytaj

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. yaro #2618039 | 83.6.*.* 6 lis 2018 17:29

  Jesteś ze szkoły podstawowej czy średniej? Kwiatków jest więcej, a pamiętasz, że na inaugurację roku szkolnego nauczyciele robią zrzutkę z własnej kieszeni, pieka ciasta itp. aby władza była zadowolona? Kasa jest, ale na premie dla władzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Nauczyciel #2618022 | 188.146.*.* 6 lis 2018 17:13

   Czy szkoły muszą obowiązkowo (z wlasnego budzetu) kupować tablice upamiętniajace niepodleglosc i instalować w szkole? Na nic nie ma w szkole pieniędzy, a na tablice okolicznościowe są. Nie mam nic przeciwko temu, sle ile tablic bedzie w miescie, w sxkolach, instytucjach, czy nie za wiele. Moze w szkolach mozna pieniadze wydac na inny cel i tak są uroczystosci z okazji 100- lecia niepodleglosci. W kazdym kącie pomnik?

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Jak w miłości #2617997 | 83.6.*.* 6 lis 2018 16:48

    Tak też i oceniam wybory w Olecku, walkę Wacława z Karolem (dwóch wielkich przyjaciół przez kilkanaście lat jedzących z jednej, politycznej miski). Jeden zły ruch Wacława (wsad Mariusza na stołek wiceburmistrza, zamiast usadowienia tam Karola) i układ runął. Ktoś rozdał karty na nowo, wygrał Karol. Tylko: czy wygrał? Bo moim zdaniem karty wciąż są w grze, i może się okazać, że OBAJ gracze wygrali. I współpraca będzie trwała na nowo, choć panowie będą na innych stanowiskach. Panie burmistrzu, panie starosto -gratulacje, tym rozdaniem oczarowaliście nieświadomych olecczan.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Trochę #2617941 | 91.233.*.* 6 lis 2018 16:07

    troche to dziwne Pilsudski obok koscioła katolickiego.Przecież jest on raczej potepiony przez ten kosciól jako innowierca-przeszedł na wiarę ewangelicką.dwa lata temu probość z parafii podwyższenia Krzyza odmówil w czasi uroczystosci jubileuszu ZSZ Olecko poswięcenia ofiarowanej prez absplwenta szkoly szabli marszalka. A tu nagle miejsce obok koscioła i na dodatek ksiądz janowicz w komitecie budwy pomnika. Nie pomniejszam zaslug marszałka dla niepodlwgłości ale ma tez i sporo za uszami - na pewno byl dyktatorem i nie mial nic wspólnego z demokracją. Ale czy w tamtych czasach mógl działac inaczej? Chyba nie bo nie utrzymalby tego kraju zresztą swiezo powstałego. tak że zawiła jest historia i może na tym przykladzie nalezy także bardziej elastycznie oceniac i póxniejszych w tym powojennych przywódcow.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

    Pokaż wszystkie komentarze (23)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages