Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

WSA w Olsztynie stanął po stronie gminy Olecko

2018-11-08 11:28:30 (ost. akt: 2018-11-13 23:06:42)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Gmina Olecko nie zgodziła się z negatywną opinią jej projektu dotyczącego zagospodarowania rzeki Lega. Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny uwzględnił jej skargę. W grę wchodzi dofinansowanie w wysokości prawie 6,2 mln zł.

Gmina Olecko w lutym 2018 roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu dotyczącego zagospodarowania rzeki Lega w Olecku do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wartość projektu to 6,19 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie z UE wynosi 5,26 mln zł. Projekt został negatywnie oceniony za kryterium dotyczące zgodności z przepisami o ochronie środowiska.

— Nie zgodziliśmy się z takim stanowiskiem i złożyliśmy protest od oceny wniosku, a po negatywnym rozpatrzeniu protestu, 14 września złożyliśmy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie — wyjaśnia burmistrz Wacław Olszewski.

Gminę przed sądem administracyjnym reprezentował radca prawny Łukasz Oniśko i kierownik Wydziału Strategii i Rozwoju Aneta Milczarek.

— Wczoraj na rozprawie sąd uwzględnił naszą skargę, co oznacza, że wniosek został przygotowany prawidłowo i powinien zostać oceniony ponownie w celu przyznania dofinansowania. Wyrok co prawda nie jest jeszcze prawomocny i Zarządowi Województwa przysługują środki odwoławcze, ale jesteśmy przekonani, że wykonaliśmy krok zbliżający nas do pozyskania dofinansowania na zagospodarowanie nabrzeża rzeki Lega — mówi burmistrz.

Planowane zagospodarowanie rzeki Lega przewiduje budowę trasy pieszo-rowerowej od kamiennego mostu do mostu na Alei Zwycięstwa. W ramach inwestycji powstanie zbiornik wodny przy ul. Kasprowicza. Ścieżka nad rozlewiskiem o nawierzchni z desek umożliwi połączenie z ulicą Tunelową. Planowany jest również remont istniejącej kładki, znajdującej się na trasie biegu rzeki Lega. W ramach inwestycji zbudowane zostaną zarówno drewniane pomosty wędkarskie, jak i przewieszenia nad rzeką.
Użytkownicy ścieżki będą mogli korzystać z dziesięciu placyków wypoczynkowych rozmieszczonych na trasie. Zaplanowano również montaż drogowych lamp solarnych, które będą oświetlać mostek nad rozlewiskiem i rzeką oraz pomosty pływające (oświetlenie zamontowane zostanie w nawierzchnię pomostów).

Dodatkowym działaniem będzie zagospodarowanie terenów zielonych. Powstaną nowe trawniki, będą nasadzenia krzewów. Miejsca do wypoczynku o nawierzchni piaszczystej, wyposażone zostaną w leżaki miejskie i hamaki; plac do wypoczynku będzie wyposażony w elementy sensoryczne a ścieżka zdrowia w takie elementy jak; obracająca się beczka, siatka do wspinaczki, ruchomy mostek, przeplotnia potrójna, liany i zestaw do wspinania.

Nie zabraknie też ławek parkowych, leżaków miejskich, koszy na śmieci i na psie odchody, a także wiat rowerowych ze stojakami na rowery.

Zaprojektowane ścieżki będą objęte monitoringiem wizyjnym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ar1988 #2621791 | 88.156.*.* 12 lis 2018 06:10

  Brawo, będą pieniądze na nową inwestycje.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. emerytka #2620784 | 83.6.*.* 9 lis 2018 20:56

  Żebyś wiedział, jak to jego cieszy, taki 70-latek dziadek z wysoka emeryturą ma dodatkowy szmal . Na pewno będzie z tego wielki pożytek dla olecczan, na pewno.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zadowolony #2620769 | 83.9.*.* 9 lis 2018 20:31

  mnie to najbardziej cieszy e mamy w sejmiku człowieka z naszego powiatu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. proktolog #2620542 | 83.6.*.* 9 lis 2018 15:14

  Nie wiedziałem, że jego Żona ma takie atrybuty :) dzielna kobieta!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. szczęście w polityce #2619845 | 83.9.*.* 8 lis 2018 18:04

  Wacek załatwił, Karol jagody zbierze :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages